• Mały Samorząd Uczniowski w barwach jesieni...

• Korzystając z pogody klasa 3a i 3b wybrały się na poszukiwania oznak  „Jesieni".Szukaliśmy jej w polu, w lesie w parku. Udało się nam zauważyć bardzo dużo zmian, które są charakterystyczne dla tej pory roku. Najbardziej ucieszyły nas liście i bogactwo barw. Po powrocie do klasy zrobiliśmy z nich piękne bukiety.

• PASOWANIE " SÓWEK"

• 4 listopada w grupie "Sówek" odbyła się uroczystość Pasowania na "Przedszkolaka"  i "Starszaka". Przedszkolaki pięknie zaprezentowały program słowno-muzyczny dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.  Po części artystycznej dzieci musiały wykonać zadania i złożyć uroczyste ślubowanie. Następnie Pani dyrektor Dagmara Wejnarska kładąc na ramieniu każdego dziecka „czarodziejski ołówek” dokonała uroczystego pasowania, nadając im miano "Starszaka" i "Przedszkolaka". Akt ślubowania złożyli również rodzice, którzy mają mieć ciągle w pamięci, że ich dziecko jest wyjątkowe. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał dyplom, książeczkę oraz słodki upominek. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie "słodkiego stołu" i wspólnie spędzony czas. Wszystkim "Sówkom" życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

• Powstanie Warszawskie - PAMIĘTAMY 22

• Dla upamiętnienia ofiar Powstania Warszawskiego harcerze z 18 GDH im. Szarych Szeregów, dla uczniów klas 4 - 8, organizują dni pamięci o Powstaniu Warszawskim. W tym roku uczniowie musieli się zmierzyć z zadaniami na punktach aktywniości i przygotować pisenkę na festiwal piosenki z okresu walk powstańczych (sierpień październik 44).

Na punktach aktywnościu zespoły klasowe zajęły następujące miejsca:

1. klasa 8a,
            2. klasa 8c,
            3. klasy 7a, 7b,
            4. klasa 6a,
            5. klasy 8b, 6b,
            6. klasa 4a.

W festiwalu piosenki z piosenką "Dziś idę walczyć mamo" wygrała klasa 8c,

2. miejsce zajęła klasa 7a,

3. miejsce przypadło klasie 4b.

W imieniu harcerzy dziękuję wszystkim uczestnikom "zmagań". Chociaż w ten sposób mogliśmy oddać hołd i uczcić pamięć tych, którzy 78 lat temu stanęli do walki z okupantem.