• Zajęcia z robotyki

          • W drugim semestrze kolejne grupy uczniów z klas 3, 4 i 5 wzięły udział w zajeciach z robotyki.Dzieci były zapoznane z podstawowymi pojęciami, takimi jak robotyka, roboty, czujniki, silniki czy algorytmy. Uczniowie pracowali w grupach, budując wszelkiego rodzaju konstrukcje, co wpływa pozytywnie na kształtowanie umiejętności społecznych. Konstrukcje robotów aut, zostały wykorzystane podczas Dnia Dziecka organizowanego w szkole. Dzieci z klas młodszych jak i starszych wzięły udział w slalomie robotów. 

          • Wyniki konkursu dla klas pierwszych

          • Od marca do czerwca dzieci klas pierwszych uczestniczyły w konkursie polonistycznym „ Z POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ”.  W I etapie uczniowie przez okres 3 miesięcy wykonywali co drugi tydzień pisemne zadania polonistyczne. W wyniku I etapu wyłoniono po 3 osoby z klasy Ia i klasy Ib z największą ilością punktów. Do II etapu, który odbył się 16.06.2023r. przystąpiło 6 uczniów. Polecenia konkursowe uwzględniały zadania gramatyczno- ortograficzne.

            W wyniku II etapu wyłoniono zwycięzców:

            I  miejsce: Piotr Tyburski z klasy Ia

            II miejsce: Magdalena Górzewska z klasy I b

            III miejsce: Alicja Mądra z klasy Ia

            Gratulujemy!!!

            Konkurs organizowały: Pani Danuta Adamek i Pani Wioleta Jakubczyk

            Nagrody w formie albumów książkowych zostaną wręczone na zakończeniu roku szkolnego.

             

          • Poznajemy tajemnice roślin

          • Dzieci z klasy Ia brały udział w projekcie przyrodniczym. Uczniowie obserwując wzrost roślin, rozumowały, wyciągały własne wnioski. Dzieci nauczyły się praktycznych działań na rzecz ochrony przyrody, oraz miały chęć komunikowania się z przyrodą i odzwierciedlania swoich wrażeń poprzez różne zajęcia. Dzieci poznały rolę dżdżownicy w użyźnianiu gleby. Sadziły i pielęgnowały rośliny w szklonym ogrodzie. Z eksperymentów dowiedziały się jak piją rośliny oraz jak kolorowa woda  barwi płatki. Pragnąc przybliżyć dzieciom to, czego „nie widzą” zorganizowane zostały zajęcia z mikroskopem. Uczniowie podczas lekcji poznali działanie mikroskopu. Oglądali przekrój budowy łodygi dyni, gdzie mogli dostrzec rurki ( kanaliki) rośliny. Zajęcia te dostarczyły im wiele radości i zdziwienia. Pierwszoklasistom bardzo podobała się tego typu lekcja, która rozwinęła ich zainteresowanie przyrodą. Uczniowie poznali także rośliny łąkowe. Najpierw oglądaliśmy prezentację multimedialna o kwiatach łąkowych, następnie udaliśmy się na zieloną trawę kwiatami malowaną. Dzieci poznały właściwości lecznicze mniszka lekarskiego a także miały  możliwość degustacji syropu z jego żółtych kwiatów. 

          • Wręczenie nagród

          • Dziś nastąpiło rozdanie nagród dla zwycięzców w konkursie plastycznym „Niebieskie skrzydła lub niebieskiego motyla-symbol autyzmu" Jeszcze raz gratulujemy!

            Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

            Dziękujemy bardzo!

          • Uczniowie I-III gościnnie na Pikniku Integracyjnym

          • W czerwcu swoje umiejętności taneczne zaprezentowały na Pikniku Integracyjnym w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Kisielicach Uczniowie Małego Samorządu i koła tanecznego pod opieka Pani Terest Miłosz i Pani Marioli Kwiatkowskiej.

             

          • Dzień Rodziny u " Sówek"

          • 2 czerwca w grupie " Sówek" świętowaliśmy Dzień Rodziny. Dzieci przedstawiły montaż słowno- muzyczny oraz zaprezentowały wzruszający taniec dla ukochanych rodziców. Po występie starszaki wręczyły najbliższym włąsnoręcznie wykonany upominek " Drzewko miłości". Po części artystycznej wszyscy spotkali się przy " słodkim stole", a następnie dzieci uczestniczyły wraz z rodzicami w zabawach muzyczno- ruchowych. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

          • " Motylkowy" i " Sówkowy" Dzień Dziecka

          • „1 czerwca świętują dzieciaki,

            a więc nasze kochane przedszkolaki.

            A panie z serca życzenia składają

            i wszystkie dzieci przytulają!”

             

            Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają wszystkie dzieci. W tym roku starszaki z grupy "Motyli i ' Sówek" obchodziły Dzień Dziecka na świeżym powietrzu w Stanicy Myśliwskiej w Goryniu. Była dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, brokatowe tautuaże, bańki mydlane, rozgrywki sportowe oraz zabawy muzyczno – ruchowe. W ramach obiadu dzieci miały przygotowanego grila. Nie zabrakło również słodkiego akcentu-  Pani Ewelina Antol upiekła przepyszne babeczki, a Pan Sławomir Bartyzel zakupił lody, które są przez wszystkich uwielbiane. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego cudownego dnia! Dziękujemy także Kołu Łowieckiemu " Łabędź" za gościnność! 

          • Rodzinny Dzień Dziecka

          • Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest Dzień Dziecka. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie.

            Z tej okazji, 28 maja odbył się w naszej szkole Rodzinny Dzień Dziecka. Rada Rodziców oraz Grono Pedagogiczne zapewniły uczniom mnóstwo atrakcji i zabawy. W programie znalazły się między innymi przejażdżki kucykiem, quadem, motorem, dmuchane zjeżdżalnie, loteria, popcorn i wata cukrowa, strażacki wysięgnik, animacje dla najmłodszych.

            Dla dużego i małego uczestnika kawiarenka oferowała kawę i ciasto.

            Ponadto było mnóstwo konkurencji dla całych rodzin na przykład badminton, wyścigi rydwanów, twister, rzut balonem do kosza, karaoke, mini golf, nauka rzeźbienia oraz wiele innych.

            Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci, rodzice i nauczyciele udowodnili, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym

            Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację tego dnia!

          • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

          • W maju odbyło się  się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie,  że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dokonał pasowania każdego z uczniów.

            Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej wysłuchali wiersza „O książeczce”, zapoznali się z  regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim wypożyczyli pierwsze książki. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę do książki oraz książkę „Pierwsze abecadło”.  Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

          • Przedszkolaki w Straży Pożarnej

          • W maju dzieci z grupy Skrzatów, Gumisiów i Sówek udały się z wizytą do Straży Pożarnej. W trakcie spotkania przedszkolaki poznały wyposażenie wozów strażackich oraz sprzętów, jakie używa strażak podczas akcji ratunkowych. Przedszkolaki zdobyły cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej. Dziękujemy bardzo serdecznie Panu Bogdanowi Podgórskiemu oraz Panu Jarosławowi Antol za poświęcony czas i zaszczepienie w dzieciach chęci niesienia pomocy innym. Grupa Sówek szczególnie dziękuje Państwu Ewelinie i Jarosławowi Antol za miłą niespodziankę w postaci lodów. 

    • Galeria zdjęć

        brak danych