• Światowy Dzień Kota

• 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Święto to ma na celu propagowanie szacunku dla kotów, zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych kotów. Tego dnia na zajęciach wzbogacili swoją wiedzę na temat mruczących czworonogów. Najważniejszym punktem tego dnia była rozmowa na temat trudnej sytuacji bezdomnych kotów i sposobów udzielania im pomocy. Następnie wykonaliśmy w klasach prace plastyczne przedstawiające kociaki. Chętni uczniowie zmienili się tego dnia w kociaki.

• „Ocalić od zapomnienia …”

• „Ocalić od zapomnienia …”,

czyli spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Iławie

W piątek 13 stycznia 2023 r. uczniowie klasy VIII c z panią dyrektor Dagmarą Wejnarską i panią Elżbietą Smoczyńską – nauczycielką języka polskiego wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Iławie.

Przybyli goście podzielili się ze słuchaczami swoimi przeżyciami z okresu II wojny światowej i okupacji niemieckiej. W tamtym czasie byli dziećmi, więc nie brali udziału w walce zbrojnej, ale stali się bacznymi obserwatorami toczących się zdarzeń. Opowiadali o codzienności okupacyjnej, o staraniach rodziców, aby przeżyć ten trudny czas. Jako dzieci przeżyli okropności wojny i chętnie teraz dzielą się swoimi doświadczeniami, aby upamiętnić ten okres, ale przede wszystkim uwrażliwić na wartość pokoju i przestrzec przed niebezpieczeństwem konfliktów zbrojnych.

Na koniec spotkania goście odpowiedzieli na pytania słuchaczy.

• Kuratoryjne konkursy przedmiotowe

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Wyniki etapu szkolnego przedstawiają się następująco:

- język polski

II miejsce – Hanna Jasińska kl. kl. VIII a

Gratulujemy!

• SÓWKOWY TŁUSTY CZWARTEK

• TŁUSTY CZWARTEK nazwany przez przedszkolaków " DNIEM PĄCZKA" jest jedym z wielu " smaczniejszych" dni. Każdy z wielkim apetytem zajadła się słodkim wypiekiem, a największe łakomczuchy zjadły nawet dwa, trzy pączki. Było słodko, radośnie i tradycyjnie.

• WALENTYNKI U " SÓWEK"

• Walentynki to okazja do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło można ze sobą spędzać czas. W tym dniu w naszym przedszkolu dzieci miały za zadanie przyjść ubrane na czerwono. Dzieci zostały zapoznane ze zwyczajami walentynkowymi, historią i tradycjami obchodzenia dnia św. Walentego. Rozmawialiśmy o miłości i uczuciach jej towarzyszących oraz o tym jak można okazać miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Przedszkolak wykonały walentynkowe kartki dla kolegów i koleżanek z grupy i brały udział w zabawach z sercami w roli głównej. Dzieci zrobiły również serduszko dla swoich bliskich. Nie zabrakło także obdarowywania przyjaciół serduszkowymi lizakami.

• BAL KARNAWAŁOWY

• 10 lutego w grupie " Skrzatów" i " Gumisiów"  odbył się BAL KARNAWAŁOWY.  W piątkowy poranek w salach, co chwila pojawiały się kolorowe postacie z bajek. Nie mogło zabraknąć: księżniczek, wróżek, kotów, pszczółek,  piratów, strażaków, policjantów oraz bohaterów z filmów animowanych i bajek. Przedszkolaki przebrane w barwne stroje na balu bawiły się doskonale, a wesoła muzyka zachęcała je do tańca. Dziękujemy Rodzicom naszych przedszkolaków za przygotowanie strojów dla dzieci. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

• 31 finał WOŚP

• 29 stycznia uczniowie Zespołu Szkół i harcerze z 18 GDH im. Szarych Szeregów aktywnie uczestniczyli w 31 finale WOŚP. Tradycyjnie harcerze od "rana" kwestowali z puszkami w różnych punktach Kisielic. Uczniowie (przygotowani przez panią Mariolę Kwiatkowską i Natalię Perwejnis) uświetnili swoimi występami imprezę, która odbywała się w szkole. Poza wystepami uczniów mogliśmy oglądać jeszcze występy zespołów: Faster i Mankament. Przez csły czas trwała aukcja pamiątek "orkiestrowych" i dostarczonych przez firmy i osoby prywatn z Kisielic. Ciasta do "kawiarenki" dostarczyły panie z Butowa, Biskupiczek, Łęgowa i Jędrychowa.  Całą imprezę zakończyło światełko do nieba "ufundowane" przez MGOK w Kisielicach.

Tegoroczny finał można uznać za bardzo udany zebraliśmy 13 942.91 zł.

• BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

• 20 stycznia tuż przed feriami zimowymi dzieci z grupy " Żabek", " Motyli" i " Sówek" bawiły się na BALU KARNAWAŁOWYM. Przedszkolaki wcieliły się w swoje ulubione postacie z bajek i kreskówek. Wystrój sali balowej wprowadził wszystkich w radosny nastrój i zachęcił do tanecznych akrobacji na parkiecie. Nie zabrakło także konkursów, w kórych dzieci chętnie uczestniczyły. Podczas odpoczynku, przedszkolaki zajadały przepyszne przekąski, za które dziękujemy rodzicom. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości zarówno dzieciom jak i paniom, a to w końcu było głównym celem tego balu!

• WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. „Zimowa opowieść”

• Starostwo Powiatowe w Iławie przy współpracy z Miejsko- Gminną Biblioteką Publiczną w Kisielicach ogłosiło konkurs plastyczny zatytułowany „Zimowa opowieść”. Był on skierowany do dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Ekspresja artystyczna, odkrywanie i rozwijanie w sobie możliwości twórczych, kreatywności i wyobraźni to najważniejsze cele konkursu, a jego tematem było stworzenie pracy plastycznej o zimie.

19 grudnia 2022 r. o godz. 10:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbyło się uroczyste wręczanie nagród i dyplomów. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom za zdobyte miejsca!!!

Wyniki konkursu:

• Kategoria wiekowa 8latki

II miejsce- Wojciech Jakubczyk   ( klasa 2b wych. Beata Pikuła)

• Kategoria wiekowa 9latki

I miejsce- Zofia Zglińska    (klasa 3a wych. Mariola Kwiatkowska)

II miejsce- Kinga Bornikowska   (klasa 3a wych. Mariola Kwiatkowska)

III miejsce- Tymoteusz Dumkiewicz  (klasa 3a wych. Mariola Kwiatkowska)