• Świąteczne spotkanie u " Żabek"

• 12 stycznia przedszkolaki z grupy " Żabek" przygotowały świąteczny występ dla swoich rodziców. Dzieci w anielskich strojach zaprezentowały pełen wzruszeń program artystyczny. Najwięcej emocji dostarczył zaproszonym gościom taniec z lampionami. Wielką niespodziankę sprawił przedszkolakom Święty Mikołaj, który odwiedził ich z workiem pełnym prezentów. Na koniec wszyscy usiedli do przygotowanego słodkiego poczęstunku (dziękujemy za pomoc w tym zakresie). Spotkanie pozostawiło mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

• Noworoczne spotkanie u " Gumisiów"

• 12 stycznia w grupie " Gumisiów" odbyło się spotkanie noworoczne. Dzieci przedstawiły montaż słowno - muzyczny, który dostarczył wiele emocji przybyłym gościom. Przedszkolaki przygotowały również gwiazdkowe upominki dla swoich bliskich. Gratulujemy czterolatkom występu i dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas.

• Bieg Tropem Wilczym.

• Ruszyły zapisy na bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wiolczym".​​​​

Zachęcam uczniów do udziału w biegu na trasie głównej1963 m, oraz trasie dodatkowej 5 km.
            (uczniowie klas 7 i 8)

Zapisy na: ELEKTRONICZNEZAPISY

• JASEŁKA W GRUPIE " SÓWEK"

• 10 stycznia w grupie " Sówek"  odbyły się JASEŁKA. Przedszkolaki doskonale wcieliły się w swoje role, wspaniale recytowały przygotowany tekst i z wielkim wyczuciem wykonały układy taneczne. W pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną znanymi kolędami i pastorałkami. Podczas występów na twarzach zaproszonych gości zauważyć można było nie tylko radość, ale także wzruszenie. Gromkie brawa były najlepszym podziękowaniem dla małych aktorów za ich starania i ciężką pracę nad przygotowaniem JASEŁEK. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów dla małych artystów oraz słodki poczęstunek.

• Podziękowanie za udział w akcji charytatywnej "Świąteczna Paczka" dla Dzieci z Domu Dziecka w Kisielicach

• Kolejny już rok dzieci z klas I-III pośpieszyły z pomocą podopiecznym z Domu Dziecka w Kisielicach. Dzięki wspaniałym Pomocnikom Świętego Mikołaja w postaci naszych uczniów udało nam się zebrać wiele artykułów kosmetycznych oraz dużo słodkości. W paczkach nie zabrakło również zabawek. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w akcji wykazali się ogromną empatią i wrażliwością. 22 grudnia w czwartkowe popołudnie odwiedziliśmy Dom Dziecka by złożyć życzenia świąteczne i przekazać paczki. Koordynatorem akcji była wychowawczyni klasy Ia pani Wioleta Jakubczyk. Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za przyłączenie się do zorganizowanej w naszej szkole akcji charytatywnej.

• „PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM…”- JASEŁKA 2022

• Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Tegoroczne przedstawienie w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów klas I pod opieką pani Wiolety Jakubczyk i pani Danuty Adamek. Cudowną historię dzieci przedstawiły w klimatycznej scenerii, a dzięki pomysłowości rodziców wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa pokazały w pięknych strojach. Przedstawienie przeplatane kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów dostarczyło wielu emocji. Na zakończenie pani dyrektor Dagmara Wejnarska podziękowała dzieciom i opiekunom za przygotowanie jasełek oraz przekazała życzenia świąteczne i noworoczne uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

• Śpiewanie kolęd czas zacząć...

• 16 grudnia 2022 r. sala gimnastyczna w naszej szkole rozbrzmiewała radosnym kolędowaniem. Tego dnia odbył się pełen świątecznego nastroju festiwal śpiewania. Wszyscy uczniowie z poszczególnych klas wyśpiewali piękne kolędy i pastorałki. Choć na chwilę przenieśliśmy się w atmosferę zbilżających się świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy razem zatańczyli świąteczny taniec. Pani Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor każdej klasie wręczyły dyplomy za udział we wspólnym koncertowaniu.

• Robotyka w szkole

• Robotyka w szkole to nowy temat realizowany w ramach przydzielonego planu nauczania. W naszej szkole takie zajęcia odbywają się od początku roku szkolnego w grupach 10 – cio osobowych.  Na zajęciach uczestniczą uczniowie klas trzecich,  klasy 4B oraz klasy 5B. W dobie rozwoju technologii umiejętność konstruowania robotów oraz ich programowania staje się cenną umiejętnością. Jest to też dobra forma zastosowania umiejętności zdobytych na lekcji informatyki, szczególnie programistycznych. Uczestnicy mają do dyspozycji zestawy edukacyjne LEGO EDUCATION SPIKE PRIME. Zakup zestawów został sfinansowany w ramach programu LABORATRIA PRZYSZŁOŚCI. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana między innymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w celu budowania wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Zestaw Lego Education Spike Prime pozwala nabyć przez uczniów umiejętności praktyczne z zakresu techniki, automatyki. Uczniowie mają możliwość zbudować robota lub jego część(np. ramię manipulatora) z wykorzystaniem silnika i czujników(np. koloru) oraz programować polecenia. Dopełnieniem jest zabawa oraz satysfakcja z wykonanych i działających konstrukcji.