• DZIEŃ KUNDELKA

• 25 października w grupie " Sówek"  i " Motyli"  obchodziliśmy Dzień Kundelka.  Przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Dowiedziały się, czym różnią się psy rasowe od kundelków i jak się bawić z pieskiem. Rozmawialiśmy również o miłości i szacunku do zwierząt, gdyż jest to również Dzień Ustawy o Ochronie Praw Zwierząt, a pażdziernik miesiącem dobroci dla nich.

• WSPÓŁPRACA Z KLUBEM PIŁKARSKIM OLIMPIA KISIELICE

• We wrześniu i w pażdzierniku chętne dzieci z przedszkola i klas I-III miały okazję wyprowadzać na murawę miejskiego stadionu w Kisielicach zawodników piłkarskich. Dziękujemy trenerowi Olimpii Arkadiuszowi Gwiazda  za zaproszenie i wspólpracę z namłodszymi kibicami.

• DZIEŃ DRZEWA

• 10 pażdziernik z okazji " Święta drzewa" grupa " Sówek"  i "  Motyli"  wybrała się na wycieczkę do lasu. Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać drzewa, poznały ich budowę oraz strukturę lasu. Robiliśmy " leśny koktajl", odkrywaliśmy kolory lasu oraz słuchaliśmy leśnych odgłosów. Z wielkim entuzjazmem dzieci również zwiedzały stanicę myśliwską. Dziękujemy Kołu Łowieckiemu " Łabędź" za możliwość przebywania na terenie stanicy myśliwskiej oraz Panu Marianowi Wilemskiemu za bezpieczny przewóz przedszkolaków. Ciesząc się słoneczną pogodą mogliśmy miło spędzic czas na świeżym powietrzu i uczcić " Dzień Drzewa".

• JESIENNE ZABAWY SENSORYCZNE

• Korzystając z darów jesieni grupa " Sówek" " zbudowała ścieżkę sensoryczną, która swoim wyglądem i zapachem przeniosła nas do lasu. Przejście po niej gołymi stopami dostarczyło nam dużo wrażeń dotykowych. Wykorzystaliśmy jej walory również do pobudzenia pozostałych zmysłów. Mamy nadzieję, że piękna złota jesień będzie szczycić nas swoim skarbami jak najłdużej.

• PIERWSZA POMOC W ZERÓWCE

• 16 września na terenie naszego przedszkola odbyły się zajęcia dla dzieci dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Naszym gościem był Pan Adam Mańka, który w interesujący sposób pokazał dzieciom, jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna w razie nagłego wypadku. Dzieci utrwaliły numery alarmowe oraz nauczyły się jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił fantom, na którym przedszkolaki ćwiczyły podstawy reanimacji.

• Nowa galeria Pasowanie na ucznia została dodana do albumu fotograficznego

PASOWANIE NA UCZNIA

19 października odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania pierwszoklasistów. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszaka, jego wychowawcy i rodziców.

Podczas apelu zaprezentowanym programem artystycznym dzieci udowodniły, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Uczniowie zaprezentowali efekty przygotowań do tego uroczystego dnia pokazując znajomość zasad ruchu drogowego. Najważniejszą jednak częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Dagmarę Wejnarską.  Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Po zakończonej uroczystości, świeżo upieczeni uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków.

Wioleta Jakubczyk

• Wizyta policjantów w klasach pierwszych

• Nowa galeria Wizyta policjantów w klasach pierwszych została dodana do albumu fotograficznego

Wizyta policjantów w naszej szkole.

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

10 października najmłodsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Tematem pogadanki była ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Ponadto policjanci podkreślali, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Mieliśmy możliwość obejrzenia krótkiego filmiku. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe.

Anna Jasińska

• Cyrk dla najmłodszych

• Nowa galeria Cyrk dla najmłodszych została dodana do albumu fotograficznego

Cyrk dla najmłodszych.

Dnia 12 października naszą szkołę odwiedzili artyści z małego cyrku. Dzieci chętnie angażowały się do wspólnej zabawy. Występ cyrku dostarczył uczniom wiele emocji, radości i zadowolenia.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Nowa galeria Dzień Edukacji Narodowej została dodana do albumu fotograficznego

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyli Pani Dyrektor szkoły, nauczyciele a także zaproszeni goście, pracownicy administracji i obsługi oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

O oprawę artystyczną zadbał Mały Samorząd, który zaprezentował przed publicznością pokaz swoich umiejętności. Uczniowie z klasy III a oraz III b pod kierunkiem pani Marioli Kwiatkowskiej i pani Teresy Miłosz tańcem, śpiewem i wierszami wyrazili swoje podziękowanie dla nauczycieli.

W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Dagmara Wejnarska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

Anna Jasińska