• Bal karnawałowy

• Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klas 4-8 bawili się na balu karnawałowym. Wśród bawiących się uczniów można było zauważyć ciekawe przebrania, spośród których wyłoniono królową i króla balu.

Uczestnicy karnawałowej zabawy tańczyli przy wspaniałej muzyce oraz brali udział w różnych zabawach. Rada Rodziców zapewniła przekąski i napoje.

• Bieg Tropem Wilczym.

• Już po biegu! (relacja powyżej)

Po raz kolejny organizujemy bieg dla upamiętnienia żołnierzy walczących o wolną Polskę po roku 1945. Ostatni żołnierz WYKLĘTY zginął w 1963 r.

Główna edycja biegu odbędzie się 3 marca 24 r., w lesie przy stanicy myśliwskiej. Uczestnicy mają do pokonania 2 dystanse 1963 m i 5 km.

Link do zapisów na bieg 3 marca: Tropem Wilczym - Kisielice (elektronicznezapisy.pl)

W tym roku po raz pierwszy szkoła bierze udział w projekcie dla uczniów szkoły podstawowej. W ramach projektu uczniowie na lekcjach historii zapoznają się z dziejami Żołnierzy Wyklętych, a 1 marca (piątek) na 5 godzinie lekcyjnej wezmą udział w biegu. Bieg odbędzie się wokół jeziora miejskiego w Kisielicach na dystansie  głównym 1963 [m] (który jest związany z rokiem śmierci ostatniego wyklętego).

W tegorocznym biegu Tropem Wilczym - szkoła wzięło udział ponad 50 uczniów ze szkół w Kisielicach i Goryniu. Bieg odbył się w 3 katgoriach wiekowych klasy 4-5, 6 i 7-8. We wszystkich grupach pierwsze miejsca przypadły uczniom z Gorynia.

3 marca Kisielice były jedną z 400 miejscowości w kraju, w których odbył się bieg. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 100 tys bieaczy. W naszym biegu na starcie stanęło 60 biegaczy (nie tylko z Kisielic, były osoby z Kurzetnika, Grudziądza, Warszawy, Susza i wielu miejscowości). W tym roku pogoda dopisała idealnie i w pięknych wiosennych warunkach mogliśmy cieszyć się BIEGIEM. Na uczestników czekała pyszna grochówka i pieczone kiełbaski (wiadomo po wysiłku trzeba się wzmocnić) i wspaniała piknikowa atmosfera.

Zawodników dzielnie wspierali strażacy z OSP (Kisielice i Klimy), żołnierze WOT, harcerze z 18 GDH i wolontariusze.

Organizatorem upamiętnienia od lat jest 18 GDH im. Szarych Szregów i MGOK w Kisielicach.

• 32 finał WOŚP.

• Tradycyjnie szkoła była gospodarzem 32 finału WOŚP. W tym roku zebraliśmy 16 487,95 zł o 2 tysiące więcej niż rok temu.

Uczniowie z klas 1-3 pod kierunkiem pań Marioli Kwiatkowskiej i Teresy Miłosz przygotowali występ taneczny. Starsze koleżanki z klas 5-4 i harcerze zaśpiewali kilka piosenek. Dla zebranych wystąpił KARPIU.

Organizatorem finału była 18 gdh im. Szarych Szeregów, MGOK przy wsparciu pań z Łęgowa, strażaków, Banku Spółdzielczego oraz przedstawicieli rodziców klas I-VIII, którzy zaopatrzyli kawiarenkę w przepyszne ciasta.      W akcję włączyli się również uczniowie Zespołu Szkół przynosząc fanty na loterię.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy współpracowali przy organizacji tegorocznego finału.

Link do relacji na stronie facebooka domu kultury: Facebook

• Obóz językowo - narciarski

• Obóz językowo – narciarski

Już po raz kolejny, w dniach 26-31 stycznia 2024r., 39 – osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w programie językowym z języka angielskiego Euroweek Szkoła Liderów. Warsztaty odbywały się w pięknie położonej miejscowości górskiej w Lądku Zdroju na Ziemi Kłodzkiej. Zajęcia poprowadzili wykwalifikowani animatorzy z Gruzji, Pakistanu i Bangladeszu. Uczestnicy przełamywali bariery językowe ucząc się autoprezentacji, pożądanej pracy w zespole, przewodzenia. Zabawy prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych dostarczyły mnóstwo entuzjazmu, frajdy i świetnej zabawy. Dodatkowo grupa zapalonych sportowców szlifowała swoje umiejętności narciarskie szusując na stoku w Lądku Zdroju pod kierunkiem trenerów kadry sportów zimowych.

Innymi atrakcjami wyjazdu była eskapada malowniczym szlakiem górskim w kierunku punktu widokowego na platformę „Trojak” jak również wizyta na basenie. Na uczestników czekała dodatkowa atrakcja niespodzianka, przejażdżka bryczką z pochodniami po licznych alejkach miejscowości uzdrowiskowej, ufundowana przez sympatyków naszej placówki. Na zakończenie obozu czekało na uczestników ognisko z pieczeniem kiełbasek      i tańcami.

Wszyscy wrócili z plecakiem pełnym pozytywnych wspomnień i wrażeń oraz bezcennymi uśmiechami na twarzach. Nad organizacją wyjazdu czuwała Pani dyrektor Dagmara Wejnarska wraz z opiekunami Panią Katarzyną Pokorską i Panią Kamilą Rachowicz.

Dziękujemy naszym belfrom za opiekę i poświęcony czas.

Nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu!

• Bal karnawałowy w I-III

•

W piątek 19 stycznia odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach.  Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach  różnorodnej muzyki. Były oczywiście konkursy, które gwarantowały dobrą zabawę. W trakcie balu był czas na słodką przekąskę.

Bal karnawałowy przygotował dla Nas Mały Samorząd Uczniowski. Dziękujemy także Radzie Rodziców za zorganizowanie sklepiku.

• Wyjazd na spektakl "Pocahontas"

• Dnia 17 stycznia  uczniowie klas I – III wybrali się do kina w Iławie na spektakl „Pocahontas”. Dzieci z uwagą śledziły perypetie głównych bohaterów, które były adaptacją historii o słynnej indiańskiej księżniczce.  Interesujące były kostiumy i rekwizyty bohaterów, ciekawa sceneria, muzyka i taniec, a także akcja i śmieszne dialogi. Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom  wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy.