•  25 II 2020 rok.

,,Mowa jest jak spotkanie z bajką..."

Logopedyczne wierszowanie.

Dnia 25 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej w Kisielicach odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski 2020. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Podczas konkursu uczniowie zaprezentowali wiersze logopedyczne. Celem konkursu było rozburzenie językowej twórczości dzieci oraz prezentacja swoich umiejętności.Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony dzieci, nauczycieli, jaki i rodziców. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Gratuluję występów. Zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.

18 II 2020 rok

Zaproszenie.

Logopeda szkolny pani Dominika Kowalczyk zaprasza wszystkich rodziców dzieci przedszkolnych i klas 1 - 3 na spotkanie w dniu 21 lutego o godz. 15.00. Spotkanie odbędzie się w budynku I-III, w sali gimnastycznej.

Tematyka spotkania:

1. Dysleksja okiem logopedy – referat dla rodziców – pytania, dyskusja.
        2. Znaczenie badania słuchu. Dlaczego prawidłowy słuch u dziecka jest ważny?
        3. W jaki sposób słuch wpływa na rozwój dziecka?
        4. Kiedy należy zgłosić się do logopedy?
        5. Co mi gwarantuje zgłoszenie się we właściwym czasie z dzieckiem do logopedy?

Po spotkaniu będzie możliwość indywidualnych konsultacji.

Serdecznie zapraszam

neurologopeda – surdologopeda – logopeda
        mgr D. Kowalczyk

17 II 2020 rok.

Regulamin logopedycznego konkursu recytatorskiego

LOGOPEDYCZNE  WIERSZOWANIE……

Cele:

-ukazanie piękna języka polskiego;

-kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości dzieci;

-odkrywanie aktorskich talentów,

-przezwyciężanie onieśmielenia u dzieci,

-prawidłowa realizacja artykulacyjna głosek,

-doskonalenie kultury  żywego słowa.

Warunki uczestnictwa:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Warunkiem udziału jest recytacja  wybranego wiersza logopedycznego indywidualnie z materiału logopedycznego pobranego u logopedy.

Reprezentować każdą klasę może maksymalnie 3 uczestników.

Uczestników obowiązuje strój galowy.

Terminy:

Konkurs odbędzie się dnia 25 lutego  roku o godzinie 10.00 w małej sali gimnastycznej.

Ocena i nagrody:

Komisja konkursowa oceniać będzie wiersze logopedyczne wygłaszane z pamięci przez

uczniów pod względem zastosowania odpowiedniej intonacji, tempa, pauz, siły głosu, dykcji ,postawy , artykułowania głosek.

Do oceny występu będzie brane pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne i strój galowy.

Laureat Konkursu zostanie wyłoniony przez komisję konkursową większością głosów.

Komisja konkursowa  przyznaje 3 nagrody (I, II, III miejsce)

Wyniki zostaną ogłoszone na apelu.

Laureaci otrzymają nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy,

Nagrody i dyplomy zostaną rozdane na apelu.

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAM. NAGRODY  CZEKAJĄ!!!!! Logopeda                                                       Dyrektor szkoły

12 I 2020 roku

Kolędowo na WOŚP w Kisielicach.

Po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  w Kisielicach. Dzieci z klas I-III włączyły się w tą akcję.  W ramach 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy śpiewały kolędy dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Gratuluję występu.

Dominika Kowalczyk

,,Płyń kolędo, leć do Betlejem..”

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość.

Dnia 20 grudnia 2019 roku w Naszej Szkole odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem uczniów klas I-III, zaproszonych gości oraz licznie przybyłych członków rodzin naszych uczniów.

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały Koncert Kolęd, które  swoją tematyką  wprowadziły nas w świąteczny  nastrój .

Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe. Było wzruszająco.
        Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.
        Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, śpiewem oraz tańcem co dopełniło całość przedstawienia.
        Jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

Życzenia, kolędy, jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć  wigilie klasowe.

Dominika Kowalczyk

Szkolny Festiwal Piosenki 2019.

Po raz kolejny odbył się w Naszej Szkole Szkolny Festiwal Piosenki. W tym roku był on pod hasłem ,,Jesień różne kolory ma". Festiwal ten jak co roku ma niezwykły wydźwięk artystyczny. Uczniowie prezentowali bogaty repertuar. Piosenki były ciekawie zaaranżowane. Bardzo ciekawe układy choreograficzne, rekwizyty  i układy do piosenek dodały występom charakteru. W tym roku prowadzącymi Festiwal byli: Maria Osiakowska i Radosław Grzanowski.

Wykonawcy prezentowali bardzo wysoki poziom. Jury miało  nie lada wyzwanie wyłonić zwycięzców, dlatego też wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy.

Organizator dziękuje wszystkim, którzy uświetnili tą imprezę swoją obecnością.

Gromkimi brawami nagrodzono wszystkich małych artystów.