• Mistrzostwa województwa w piłce siatkowej.

• W poniedziałek 6 czerwca drużyna z naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Województwa w Piłce Siatkowej. W mistrzostwach uczestniczyły drużyny z 3 rejonów, na które jest podzielone nasze województwo.

W trakcie rozgrywek drużyny zajęły następujące miejsca:

1. Nowe Miasto,

2. Dywity,

3. Dobre Miasto,

4. Kisielice,

5. Ełk.

Relacja fotograficzna w albumie fotograficznym  szkoły.

• Turniej szachowy

• Nowa galeria Turniej szachowy została dodana do albumu fotograficznego

Szachy są najprawdopodobniej najstarszą grą planszową. Poza ogólnymi zasadami poruszania się na polach szachownicy wymagają zapamiętywania pewnych ruchów, podejmowania decyzji.

Dnia 2.06-4.06 2022 w Iławie odbył się turniej szachowy. W ciągu trzech dni dzieci przechodziły 9 rund. Zawodnicy mieli 30 min na całą partię i dodatkowo po 30 sekund na każdy ruch od początku partii. 13 uczniów z naszej szkoły wykorzystywało wiedzę jak poruszają się pionki i figury. Nim dotknęły je na planszy rozgrywały partię w wyobraźni. Na polu walki próbowały stworzyć  sytuację, żeby przeciwnik stracił czujność. Sędzią zawodów był Pan Zbigniew Pyda, który posiada min. tytuł mistrza FIDE. Nagrodę wyróżnienia za zajęcie IV miejsca otrzymała Mia Minko z klasy IIb. GRATULUJEMY!!!

Naszą szkołę reprezentowali:

Bykowska Marcelina 3b

Chmielewska Lena 2b

Dąbrowska Maja 2b

Dumkiewicz Tymoteusz 2a

Grodecka Aleksandra 2a

Kruk Magdalena 2a

Kruk Mikołaj 3a

Kwiatkowski Szymon 2a

Minko Mia 2b

Tarka Laura 2b

Wiśniewska Lena 2a

Zakrzewski Tomasz 2a

Zglińska Zofia 2a

Serdecznie gratuluję młodym szachistom, którzy na turnieju uzyskali IV kategorię szachową PZSzach i zachęcam do dalszego doskonalenia umiejętności szachowych oraz brania udziału w następnych zawodach.

Opiekun zajęć szachowych: Wioleta Jakubczyk

• Dzień Dziecka w I-III

• Nowa galeria Dzień Dziecka w I-III została dodana do albumu fotograficznego

1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. W naszej szkole zorganizowano dla wszystkich uczniów niezapomniany, wesoły dzień. Klasy zmagały się w konkurencjach sportowych. W zabawie brali udział uczniowie wytypowani przez wychowawcę. Pozostali uczniowie w tym czasie z zaangażowaniem pomagali i dopingowali swoje drużyny. Tego dnia dopisywały nam humory i energia do zabaw sportowych oraz tańców przy muzyce.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia. Szczególnie podziękowania kierujemy do Pani Marioli Kwiatkowskiej za przygotowanie wspaniałych konkurencji sprawnościowych oraz do Rady Rodziców za pyszne słodkości, które czekały na dzieci po zawodach.

Wioleta Jakubczyk

Anna Jasińska