• Dzień Ziemi w I-III

          • Nowa galeria Dzień Ziemi w I-III została dodana do albumu fotograficznego

            Światowy Dzień Ziemi to prowadzona na całym świecie akcja, która promuje postawy ekologiczne. Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły w piątek 22 kwietnia obchodzili Dzień Ziemi. Z tej okazji zorganizowałam apel z klasą 1a. Dzieci przygotowały występ artystyczny, którego głównym celem było budzenie wśród uczniów współodpowiedzialności za stan środowiska oraz poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia. Jedną z intencji było także zaszczepienie uczniom wrażliwości na los zwierząt. Koledzy z klasy pierwszej pokazali doświadczenie, które pomogło zrozumieć co się stanie z ptakami kiedy ropa naftowa przedostaje się do wody, jak wtedy zagrożony jest świat zwierząt. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną nawiązującą do doświadczenia. Pani dyrektor Danuta Przybylska zakończyła apel słowami: „Musimy być przyjaciółmi przyrody – małymi ekologami. To nasze wspólne dobro i dlatego ważne jest, abyśmy dbali o środowisko dla siebie i przyszłych pokoleń.”

            Wioleta Jakubczyk

          • Przegląd szkół ponadpodstawowych

          • Nowa galeria Przegląd szkół ponadpodstawowych została dodana do albumu fotograficznego

            Przegląd Szkół Ponadpodstawowych

             

            Wybór szkoły ponadpodstawowej jest ważny i trudny, stanowi bowiem pierwszy krok do samodzielności.

             

            20 kwietnia odbył się w naszej szkole Przegląd Szkół Ponadpodstawowych.

            Celem spotkania było zapoznanie uczniów klas VIII z ofertą edukacyjną szkół znajdujących się w najbliższej okolicy, ułatwienie podjęcia decyzji dotyczącej dalszego kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej.

             

            Swoją bogatą i różnorodną ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/2023 zaprezentowało 7 szkół ponadpodstawowych naszego powiatu: z Iławy, Susza, Lubawy, Kisielic oraz szkoła z Łasina.

             

            Po zakończeniu  wszystkich prezentacji  uczniowie mieli możliwość bezpośredniego porozmawiania z zaproszonymi gośćmi i uzyskania szczegółowych informacji. Otrzymali od nich informatory, ulotki i drobne upominki.

             

            Naszym ósmoklasistom życzymy świadomych, dobrych wyborów.

            Życzymy powodzenia.

             

                                                                                             Anna Niedziałkowska

          • Święto wiosny w I-III

          • Nowa galeria Święto wiosny w I-III została dodana do albumu fotograficznego

            Wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekali na Pierwszy Dzień Wiosny, bo wiedzą,  że obchodzimy go w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i plakaty tematycznie związane z tym świętem. Pani Mariola Kwiatkowska i Pani Teresa Miłosz zorganizowały konkursy i zabawy w wiosennie udekorowanej sali gimnastycznej. Uczniowie wszystkich klas solidnie przygotowali się do współzawodnictwa międzyklasowego. Dzieci również pokazywały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Jak widać na zdjęciach, pomysłów było sporo.

          • 79 rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim19 IV 1943 r.

          • Ghetto Warszawskie było wydzieloną i zamkniętą strefą Warszawy w której okupanci niemieccy

            stłoczyli ponad 400 tys. Żydów ze stolicy, okolicznych miasteczek, a także przesiedleńców z ziem wcielonych do Rzeszy. Ze względu na bardzo trudne warunki życia (głód, brak lekarstw, żywności) dziesiątki tysięcy zmarły z głodu i chorób, oraz zostały zamordowane przez Niemców z byle powodu.

            22 lipca 1942 r. rozpoczęła się tzw. Wielka Akcja wysiedleńcza. W ciągu dwóch miesięcy Niemcy deportowali do obozu zagłady w Treblince ok. 300 tys. więźniów getta. W tzw. getcie szczątkowym pozostało już tylko około 60 tys. Żydów. Byli to głównie ludzie w sile wieku, bez rodzin, zatrudnieni w niemieckich warsztatach produkcyjnych.

            19 kwietnia 1943 r., w wigilię święta Pesach, niemieckie oddziały liczące 2 tys. ludzi wspierane przez czołgi i wozy pancerne weszły do getta, do walki z nimi stanęło 500 członków ŻOB pod dowództwem Anielewicza oraz ponad 150 bojowców ŻZW.

            8 maja 1943 r. Niemcy otoczyli bunkier dowództwa ŻOB przy ul. Miłej 18, w którym wysadziło się 120 żydowskich żołnierzy. Nierówna walka z przeważającymi siłami wroga trwała 16 maja 1943 roku. Wieczorem, na znak zwycięstwa Niemcy wysadzili w powietrze Wielką Synagogę przy ul. Tłomackiej, Dowódca niemiecki J. Stroop zapisał w swoim raporcie: „Była dzielnica żydowska w Warszawie przestała istnieć”. Po powstaniu Niemcy zrównali teren getta z ziemią.

            Symbolem pamięci o powstaniu w Getcie jest żółty żonkil.

          • Święto Szkoły 29 marca

          • Nowa galeria Święto Szkoły 29 marca została dodana do albumu fotograficznego

            29 marca obchodziliśmy Święto Szkoły. Tego dnia uczniowie naszej szkoły nie mieli zajęć lekcyjnych, brali udział w wiosennych zabawach. Każda klasa przygotowała plakat oraz rebus o tematyce wiosennej, a także wiosenne nakrycia głowy.

            Następnie uczniowie wraz z wychowawcą poszli na integracyjny spacer promenadą wokół miejskiego jeziora.

            Wszystkie prace mogliśmy podziwiać w dużej sali gimnastycznej, gdzie komisja oceniła staranność, wkład pracy w wykonanie i pomysłowość.

            Prace prezentują się znakomicie! Zapraszamy do galerii.

             

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

    • Galeria zdjęć

        brak danych