• Szkolny Turniej 1 Pomocy

• 27 maja zespoły z klas 7a, 7b, 7c i 8a uczestniczyły w szkolnym turnieju I pomocy. Swoje umiejętności z zakresu udzielania pomocy poszkodowanym uczniowie sprawdzali na 4 stanowiskach. Były to: zadławienie, upadek z wysokości, zatrzymanie funkcji życiowych i krwotok z nosa. Działania uczniów oceniała komisja w składzie: Bożena Mańka, Ewa Marszałek i Karol Jabłoński oraz organizator turnieju Adam Mańka.

Klasyfikacja końcowa:

1.  miejsce klasa 8a,
            2. miejsce klasa 7a,
            3. miejsce klasa 7b i 7c.

Dziękuję uczniom, nauczycielom i wolontariuszom z IGR za udział w tirnieju. W zakłądce "Album fotograficzny" jest dostępna relacja fotograficzna z turnieju.

• Dzień I pomocy

• W marcu, w szkole podstawowej został zorganizowany Dzień I Pomocy. Uczniowie klas 4 - 8, uczestniczyli w zajęciach z zakresu I pomocy przedmedycznej, przygotowanych przez pana Adama i panią Bożenę Mańkę oraz instruktorów z Iławskiej Grupy Ratowniczej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z techniką RKO u dorosłych i dziecka, oraz poznali ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

• Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja I-III

• Nowa galeria Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja I-III została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 4 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystym apelu z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa IIIA pod opieką Pani Danuty Adamek przygotowała występ. Wiersze w wykonaniu uczniów recytowane były z wielkim zaangażowaniem, przeplatane pieśniami patriotycznymi. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych. Dzieci dostały również zadanie do wykonania, które skłoniło ich do refleksji nad historią naszej Ojczyzny. Całość została dopełniona przez odśpiewanie Hymnu Narodowego.

Jakubczyk Wioleta, Anna Jasińska

• Dzień Ziemi i wielkie sprzątanie w I-III

• Nowa galeria Dzień Ziemi i wielkie sprzątanie w I-III została dodana do albumu fotograficznego

W tym roku postanowiliśmy obchodzić Dzień Ziemi nie tylko uroczyście, ale również bardzo aktywnie. W piątek 29 kwietnia uczniowie otrzymali kolorowe worki, rękawiczki  i wyruszyli sprzątać tereny zielone w swojej okolicy. Pamiętajmy, że celem corocznej akcji  w ramach Światowego Dnia Ziemi jest nie tylko doraźne oczyszczenie ze śmieci najbliższego otoczenia, ale  przede wszystkim budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Efekty tych działań możemy obejrzeć w nadesłanych zdjęciach.

Wioleta Jakubczyk, Anna Jasińska