W piątek 24 stycznia odbył się bal karnawałowy klas 4-8. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców. Uczniowie tańczyli przy dobrej muzyce, jedli smakołyki przygotowanie przez rodziców oraz robili zdjęcia na tle ścianki karnawałowej. Wybrano króla i królową balu.
Aktualności
Bal Karnawałowy w klasach IV-VIII
- 2
Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2024/2025
22 stycznia 2025 roku podczas apelu pani dyrektor Danuta Przybylska wręczyły uczniom naszej szkoły nagrody książkowe oraz dyplomy za osiągnięcia w I semestrze roku szkolnego 2024/2025.
Uczniowie zdobyli wyróżnienia i pochwały dyrektora szkoły, brali udział w konkursach.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Wyróżnienie dyrektora szkoły otrzymali uczniowie:
- Raciborska Amelia kl. 4b
- Zdanowska Michalina kl. 4b
- Dąbrowska Maja kl. 5b
- Tarka Laura kl. 5b
- Gołębiewska Oliwia kl. 6a
- Bykowska Marcelina kl. 6b
- Wierzchowska Vanessa kl. 7b
- Dąbrowska Zofia kl. 8a
- Derbin Zuzanna kl. 8a
- Flaszyńska Maja kl. 8a
Pochwałę dyrektora szkoły otrzymali uczniowie:
- Chmielewska Lena kl. 5b
- Kszczot Lena kl. 5b
- Mądra Aleksandra kl. 7b
- Spodniewska Aleksandra kl. 7b
- Spodniewska Julia kl. 7b
Przedmiotowe konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie:
Język polski:
I miejsce Maja Flaszyńska kl. 8a
Język angielski:
I miejsce Lena Langowska kl. 8a
II miejsce Maria Osiakowska kl. 8b
Matematyka:
I miejsce Julia Spodniewska kl.7b
II miejsce Konrad Gryń kl. 8b
III miejsce Aleksandra Spodniewska kl. 7b
Chemia:
I miejsce Konrad Gryń kl. 8b
Biologia:
I miejsce Salomea Ryszczuk kl. 8a
II miejsce Jakub Zgliński kl. 8b
Historia:
I miejsce Adrian Pietras kl. 7a – uczeń zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego
II miejsce Bartosz Goliński kl. 7a
III miejsce Jakub Zgliński kl. 8b
Życzenia świąteczne
Mikołajki
- 4
6 grudnia w szkole zapanowała przedświąteczna atmosfera. Podczas pierwszej lekcji w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Dyrekcja szkoły złożyła uczniom i nauczycielom mikołajkowe życzenia i poczęstowała słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Ponadto odwiedzili nas Mikołaj i Śnieżynka. Składali wszystkim uczniom i pracownikom szkoły świąteczno-noworoczne życzenia oraz częstowali cukierkami. Odbyła się również mikołajkowa loteria przygotowana przez opiekunów i zarząd SU. Można było wylosować różne gadżety świąteczne, zabawki i przybory szkolne.
Zaczynamy również przygotowywać świąteczne dekoracje klas, ponieważ Samorząd Szkolny ogłosił konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój. Święta tuż-tuż…
opiekunowie SU
Andrzejki
Andrzejki
29 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w balu andrzejkowym. Odbyła się zabawa taneczna. Samorząd Uczniowski przygotował różne wróżby, między innymi lanie wosku i wróżenie z ręki. Uczniowie i nauczyciele mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości. Dziękujemy uczniom klas: 4b, 6b, 8a i 8b za przygotowanie zabaw.
Rada Rodziców zadbała o to, aby nie zabrakło różnych smakołyków. Można było kupić między innymi popcorn i smaczne soki. Dziękujemy rodzicom za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły.
opiekunowie SU
Mikołajki w Domu dla Dzieci w Wydrznie XII 24.
Z okazji mikołajek harcerze przygotowali dla dzieci ciekawe zajęcia integracyjne - zabawy i konkursy. Spotkanie jak zwykle przebiegało w świątecznej i radosnej ;-) atmosferze. Na zakończenie przekazaliśmy słodki upominek podarowany przez uczniów naszej szkoły.
Więcej zdjęć w galerii.
Adam Mańka
Gminny, Świąteczny Turniej Piłki Nożnej 2024 r.
11 grudnia, po raz drugi został rozegrany Gminny Świąteczny Turniej Piłki Nożnej. Drużyny grały w 3 kategoriach - klasy 4-6, klasy 7, dziewczęta. Po zaciętej i wyrównanej walce zespoły zajęły następujące miejsca. W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zajęły Kisielice, drugie Goryń, trzecie Łęgowo. W grupie klas 7 pierwsze miejsce zajęła drużyna z Łęgowa, drugie Kisielice. Wśród dziewcząt na pierwszym miejscu uplasowały się WARKOCZYKI z Kisielic, na drugim uplasowały się dziewczęta z Łęgowa i na 3 miejscu Goryń. Dyrekcja szkoły w Kisielicach zapewniła zdrowy poczęstunek, a gmina ufundowała puchary.
Powstanie Warszawskie - Pamiętamy 1944-2024 80 lat.
W dniach od 11 września do 16 października obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji harcerze zorganizowali cykl działań przybliżających uczniom naszej szkoły wiedzę o powstaniu (plakat, odtworzenie sytuacji ze zdjęcia z okresu powstania, punkty aktywności, festiwa). Głównym punktem obchodów był festiwal piosenki powstańczej., który wygrała klasa 5b.
W poszczególnych działaniach klasy zajęły następujące miejsca:
- Plakat:
- miejsce 8b,
- miejsce 4b,
- miejsce 6b.
- Zdjęcie:
- miejsce 5a i 5b,
- miejsce 4a i 4b,
- miejsce 6b, 7a, 8a
- Festiwal:
- miejsce 5b,
- miejsce 8a,
- miejsce 8b, 6b,
- miejsce 4b.
- Punkty aktywności:
- miejsce 4b,
- miejsce 6b,
- miejsce 5b.
Podsumowując wszystkie działania, klasy zajęły następujące miejsca:
- miejsce 4b,
- miejsce 6b,
- miejsce 5b.
Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w obchody.
Adam Mańka
Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia
23„Czy to jutro, czy to dziś,
wszystkim jest potrzebny miś.”
Halina Bechlerowa
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji w dniach 25 – 29 listopada uczniowie nasze szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci i nauczyciele przyszli do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. Uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z misiami. Poznali historię święta, wysłuchali opowiadań o misiach, rozpoznawali znane na całym świecie misie, układali misiowe puzzle, bawili się przy misiowych piosenkach. Ten czas w bibliotece pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.
Światowy Dzień Życzliwości
Światowy Dzień Życzliwości
18Odrobina uprzejmości
względem drugiego
człowieka jest więcej warta
niż wielka miłość ku całej
ludzkości.
(R. Dehmel)
W piątek 22 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Był to czas dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Program przygotował Samorząd Uczniowski klas 4-8. Uczniowie mogli napisać coś miłego do wybranych osób lub przekazać im kartkę z tzw. miłym słowem. Wszyscy otrzymali pozytywne życzenia, słowa wsparcia i sympatii. Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość. Pamiętajmy, dobro wraca!
Cyberprzemocy mówimy STOP!
Cyberprzemocy mówimy STOP!
20 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas VI – VIII z rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej w Iławie, panią Joanną Kwiatkowską. Głównym tematem prelekcji była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, na czym polega zjawisko cyberprzemocy i hejtu, a także w jaki sposób unikać tego typu zagrożeń. Prowadząca wskazała przykłady czynów zabronionych, takich jak wykorzystanie wizerunku (pobieranie i udostępnianie zdjęć innych osób bez ich zgody), włamania na konta internetowe, znieważenie i zniesławienie.Uczniowie dowiedzieli się czym jest demoralizacja, jakie są jej przejawy oraz jakie działania podejmuje Policja wobec zdemoralizowanych nieletnich.Prowadząca przypomniała również o przepisach regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich - ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Uczniowie uzyskali wskazówki, gdzie mogą zwrócić się o pomoc w sytuacji, kiedy staną się ofiarą przemocy/cyberprzemocy.
Rozświetlamy dzieciom Polskę 19 listopada
Ogólnopolską kampanię ,,DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY" kończymy rozświetleniem na czerwono fasady budynku szkoły od strony ul. Wojska Polskiego o godz.17.00
Podświetleny budynek, będzie oznaką sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci.
PASOWANIE NA STARSZAKA
- 10
15 listopda dzieci z grupy " Sówek" i " Motyli" zostały oficjalnie pasowane na " starszaków" przez p.Dyrektor Dagmarę Wejnarską. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu dzieci, które symbolizuje ich kolejny etap edukacyjny. Starszaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, a rodzice mogli być dumni z ich postępów i rozwoju. Była to również doskonała okazja do integracji i budowania więzi między dziećmi oraz ich rodzinami. Dziękujemy pani Lidii Frej za relacje fotograficzne z uroczystości.
,,Szkoła do hymnu 2024"
8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 zabrzmiał ,,Mazurek Dąbrowskiego". Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, łącząc się ze wszystkimi szkołami w Polsce i na świecie.
#SzkołaDoHymnu.
2
Witamy! Jesteśmy oficjalnie Pierwszakami :)
,,Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy, szkoly ...."
6 litopada 2024r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Po odczytaniu tekstu ślubowania p.Dyrektor Dagmara Wejnarska dokonała aktu pasowania naszych najmłodszych uczniów.
Zapraszamy do galerii:)
6
11 Listopada Święto Niepodległości
Fundusze Europejskie
Dzięki pozyskanym funduszom unijnym nasza placówka prowadzi dodatkowe zajęcia dla dzieci w zakresie edukacji włączającej.
Pierwsza pomoc w grupie " Motyli" i " Sówek"
- 5
18 października starszaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach z pierwszej pomocy. Dzieci utrwaliły numery alarmowe oraz nauczyły się jak prawidłowo zadzwonić i powiadomić służby ratownicze o wypadku. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest pozycja boczna ustalona oraz jak prawidlowo wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową u dzieci. Dziękujemu Panu Adamowi Mańce za naukę i przeprowadzenie zajęć!
Zajęcia pszczelarskie w zerówkach
- 10
16 października dzieci z grupy " Sówek" i " Motyli" uczestniczyły w zajęciach pszczelarskich. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z fascynującym światem pszczół oraz zawodem pszczelarza. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy. Praktyczną część warsztatów wieńczyło przygotowanie przez dzieci świeczki z plastra wosku pszczelego. Podczas zajęć dzieci obserwowały żywe owady i miały możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał dyplom i odznakę młodego pszczelarza!
Ogólnopolska Kampania " Dzieciństwo bez przemocy"
Nasza szkoła przystąpiła do kampanii " Dzieciństwo bez Przemocy", która uwrażliwia na problem krzywdzenia dzieci w Polsce oraz promuje sposoby dbania o rozwój i bezpieczeństwo dzieci.
Poniżej - w linku można znaleźć więcej informacji na temat tej kampanii.
Archiwum Aktualności