Dnia 28 września wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili akcję
Sprzątania Świata. W akcji wzięło udział 10 wolontariuszy i 1 opiekun. Oto krótka relacja z
działania.
Aktualności
Sprzątanie świata - Szkolne Koło Wolontariatu
- 4
Akcja "Kasztany"
Szkolne Koło Wolontariatu "Dobre Serce” bierze udział w akcji “Kasztany”, zorganizowanej
przez schronisko “Adopciaki” w Kwidzynie.
Działanie zostało ogłoszone w naszej szkole i do sukcesu przyczynili się wszyscy uczniowie
z przedszkola, klas 1-3 i klas 4-8.
Akcja nadal trwa - można przynosić kasztany do końca października 2024 r.
Projekt "Technologia wokół nas"
W ramach projektu “Technologia wokół nas” Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej w Warszawie, nasi uczniowie biorą udział w zajęciach z robotyki z użyciem MBotów. Podczas zajęć programują je, aby wykonały poszczególne zadania spędzając przy tym miło czas w gronie rówieśników i rozwijając swoje pasje informatyczne.
Grupa klas 1-3 w ramach tego samego projektu rozwija swoje zdolności z użyciem długopisu 3D.
Na każdych zajęciach czeka na uczestników smaczna przekąska.
Dzień Edukacji Narodowej
- 3
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 11 października odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klas 3 oraz zerówek przygotowali krótki program artystyczny dla nauczycieli, pracowników admnistracji i obsługi, a także emerytowanych pracowników naszej szkoły.
Uczniowie, przedstawiciele Rady Rodziców, pani burmistrz Beata Lejmanowicz oraz pani dyrektor Dagmara Wejnarska złożyli wszystkim obecnym życzenia i podziękowania za trud codziennej pracy z dziećmi.
Uroczystość przygotował Mały Samorząd Uczniowski pod opieką pani Danuty Adamek i pani Wiolety Jakubczyk oraz grupy Motylków i Sówek pod opieką pani Kamili Mańki i pani Karoliny Fotek.
Przedszkolaki pomagają i kasztany zbierają!
- 1
To już kolejny rok jak nasze przedszkolaki wraz z rodzicami przyłączyli się do akcji zbierania kasztanów, które zostały dostarczone do schroniska " Adopciaki" w Kwidzynie. Kasztany zostaną oddane do skupu i dzięki pozyskanym funduszom zwierzęta otrzymują karmę, akcesoria i pieniądze na leczenie. " AKCJA KASZTANY" została zainicjowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Dziękujemy za zaangażowanie!
Spotkanie edukacyjno-behawiorystyczne
9 października 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu edukacyjno - behawiorystycznym "Szkolenie obronne przeciwko psom". Dwaj prowadzący, behawiorysta i trener opowiedzieli o typowych zachowaniach tych zwierząt, podkreślili ich cechy gatunkowe, które sprawiają, jak psy reagują w różnych sytuacjach. Uwrażliwili również widownię, aby obserwować te zachowania u swoich domowych pupili, by poznać je lepiej.
Prowadzący omówili także zachowanie człowieka podczas kontaktu z niebezpiecznym psem, najczęstsze powody ataku czworonoga, mowę ciała psa, błędy popełniane podczas tresury własnego psa. Zaprezentowane zostały również postawy, jakie powinno się przybierać, gdy spodziewamy się ataku psa. Uczniowie przećwiczyli pozycję bierną, a także pozycję „żółwia”, która jest najlepszym sposobem obrony, gdy nie ma możliwości uniknięcia ataku.
Dla uczniów była to ciekawa i praktyczna lekcja, na której dowiedzieli się, w jaki sposób należy traktować własne czworonogi, aby uniknąć niepożądanych zachowań, a także jak reagować w kontakcie z agresywnym psem i ochronić się przed atakiem.
Uczniowie mieli okazję przećwiczyć podane wskazówki pod okiem ekspertów. Naukę o bezpiecznych zachowaniach przeplatały pokazy treningu z użyciem wzmocnienia pozytywnego w postaci smaczków. Uwielbiane przekąski sprawiły, iż psi kompani wykazywali się wyjątkową inteligencją, posłuszeństwem oraz dobrą zabawą.
Spotkanie z policjantami
- 4
7 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Kisielicach. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły panom policjantomi podziękowanie.
DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU!
- 2
W poniedziałek 30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę! W każdej grupie przedszkolnej dziewczynki wraz z paniami odśpiewały uroczyste “Sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia! Nie zabrakło również występów tanecznych i drobnych upominków ufundowanych przez Rodziców.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!
- 2
20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jest to znakomita okazja do radosnej zabawy dla wszystkich dzieci. Tego dnia w każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar naszych kochanych przedszkolaków. Cytujac słowa Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.
Kropki, kropeczki....
- 11
16 września, podczas Święta Kropki, na korytarzach i w klasach 1-3 królowały „kropkowe” stroje. W klasach 3 czytaliśmy o małej Vashti. Historia o dziewczynce uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Rozmawiali o swoich talentach i pasjach. Na zajęciach plastycznych wyczarowywaliśmy piękne obrazy z kropek.
Spotkanie z dietetykiem w naszej szkole
12 września gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk, dzięki której dzieci uzyskały informacje, co powinny ze sobą zabierać do szkoły na drugie śniadanie oraz jakich produktów powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się witalnością i dobrym samopoczuciem. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas I-III. Celem spotkań było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia, dietę dostosowaną dla dzieci.
DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU
- 6
16 września przedszkolaki obchodziły MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Jest to nie tylko okazja do zabawy z kolorami i tworzenia „kropkowych” dzieł sztuki, ale przede wszystkim święto rozwijania kreatywności i wiary w swoje możliwości. Pomysł na Dzień Kropki zrodził się z książki „Kropka”(*The Dot*) autorstwa Petera H. Reynoldsa. To historia małej dziewczynki imieniem Vashti, która na zajęciach plastycznych była przekonana, że nie potrafi rysować. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona jedna nie potrafiła nic narysować. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: " Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie". Życzymy wszystkim śmiałości w podejmowaniu nowych wyzwań i wytrwałości!
Fundusze Europejskie
DRODZY RODZICE
Gmina Kisielice otrzymała dofinansowanie w ramach Programu operacyjnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027, Oś Priorytetowa: Edukacja i kompetencje EFS+, Działanie: Edukacja ogólnokształcąca. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego + dzięki któremu realizuje projekt pt.
„Realizacja programów rozwojowych szkół prowadzących kształcenie ogólne w gminie Kisielice”
Celem projektu jest zdobycie kompetencji kluczowych, umiejętności podstawowych i przekrojowych wynikających z indywidualnych potrzeb 58U (29K, 29M) z SP Goryń, 50U (25K, 25M) z SP Łęgowo, 100U (50K, 50M) z Zespołu Szkół w Kisielicach, w tym minimum 40% uczniów z SPE w każdej ze szkół, poprzez realizację zajęć dodatkowych, stworzenie warunków dla realizacji edukacji włączającej w ww. SP poprzez organizację zajęć uzupełniających oraz zakup pomocy dydaktycznych, zdobycie kompetencji przez 10N (8K,2M) z SPG, 8N (6K, 2M) z SPŁ, 20N (17K, 3M) z ZSK poprzez organizację szkoleń oraz wzmocnienie postaw antydyskryminacyjnych u 100% uczniów i nauczycieli objętych wsparciem w projekcie oraz 45 rodziców (32K, 13M) z 3 ww. placówek z gm. Kisielice w okresie od 02.09.2024 r. do 30.06.2025 r.
W ramach projektu, odbywać się będą bezpłatne zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół Gminy Kisielice. W ramach zadania będą realizowane następujące zajęcia:
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki
Eksperymenty w dziedzinie przyrody
Rozwijające zajęcia sportowe
Warsztaty rozwijające umiejętności kreatywności i innowacyjności z zakresu wykorzystania słownictwa i zwrotów w języku angielskim
Edukacja finansowa
Trening Umiejętności Społecznych dla uczniów
Zajęcia z programowania, projektowania i drukowania w 3D
Warsztaty :Przeciwdziałanie dyskryminacji w środowisku szkolnym (rodzice, uczniowie, nauczyciele)
Warsztaty rękodzielnicze w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kisielicach
Zajęcia: Cyberlekcje 3.0
Zajęcia usprawniające rozwój poznawczy ucznia
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne "Mam tę moc"
Zajęcia rozwijające z języka angielskiego w praktyce
Zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych do dnia
12 września 2024 r.
Dokumenty dostępne są w Biurze Projektu znajdującym się w Urzędzie Miejskim przy ul. Daszyńskiego 5, pokój nr 5, u Dyrektorów Szkół oraz na stronie internetowej: www.kisielice.warmia.mazury.p
Apel z okazji uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025
Apel z okazji uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025
2 września 2024 roku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.
Uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Pani dyrektor Danuta Przybylska powitała wszystkich zebranych, przedstawiła wychowawców klas, przekazała najważniejsze informacje dotyczące roku szkolnego.
Uczennica klasy 8a przypomniała o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji życzymy samych sukcesów w kolejnym roku pracy.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
- Rozpoczęcie roku szkolnego 2 września 2024 r. zaczynamy Mszą Św. w kościele o godz.8.00.
- Przywozy do szkoły autobusem są zorganizowane jak w normalny dzień nauki na godz. 8.00, aby dzieciom umożliwić udział w Mszy Św., odwozy ok. godz. 10.30-11.00.
- Dla klas I- VIII rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godz. 9.00 w dużej sali gimnastycznej.
- Dla oddziału "0" rozpoczęcie o 9.00 w salach w przedszkolu
Serdecznie zapraszamy
Dyrekcja Zespołu Szkół w Kisielicach
Uroczyste zakończenie nauki w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kisielicach
- 47
„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń” mówiła Eleonor Roosevelt. Pod takim hasłem odbyło się zakończenie roku szkolnego 2023/2024 i pożegnanie ze szkołą uczniów klas VIII.
21 czerwca o godzinie 11:15 Pani Dyrektor Dagmara Wejnarska powitała zaproszonych na tę uroczystość gości: Panią Burmistrz Beatę Lejmanowicz, przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Alinę Mądrą, księdza proboszcza Jerzego Bieńkowskiego, absolwentów klas 8 wraz z rodzicami, a także grono pedagogiczne oraz pracowników administracji i obsługi.
Całą uroczystość poprowadziły uczennice klasy siódmej.
Zaproszeni goście skierowali do uczniów kończących naukę w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza ciepłe słowa, gratulacje, życzenia sukcesów i dobrych wyborów na dalszej drodze edukacji.
Absolwenci podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły oraz swoim rodzicom za naukę, trud wychowania i za lata spędzone w szkole. Kilka słów pożegnania do ósmoklasistów skierowali młodsi uczniowie, którzy jeszcze pozostają w szkolnych murach. Jak co roku, nie zabrakło łez i wzruszeń, a także nagród za osiągnięte sukcesy.
Świadectwo z wyróżnieniem, nagrodę książkową ufundowaną przez Radę Rodziców, stypendium za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i wzorowe zachowanie otrzymała uczennica klasy 8a – Zuzanna Rutynowska. Rodzice Zuzi otrzymali z rąk Pani Dyrektor list gratulacyjny.
Za aktywna pracę w Szkolnym Kole Wolontariatu „Dobre serce” wyróżnione zostały uczennice klasy 8a:
Antol Maria
Górzyńska Roksana
Rutynowska Zuzanna
Tołkacz-Olszewska Paulina
Za aktywną pracę w Samorządzie Szkolnym nagrody otrzymali:
Antol Maria kl. 8a
Nowak Nikola kl. 8a
Rutynowska Zuzanna kl. 8a
Jasiński Damian kl. 8b
Nagrodę książkową za wieloletnią, aktywną prace artystyczną otrzymała uczennica klasy 8a – Zuzanna Rutynowska.
Wszystkim absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły!
Do zobaczenia!
Uroczyste zakończenie roku szkolego 2023/2024
- 65
21 czerwca o godzinie 9:00 rozpoczęło się, długo wyczekiwane przez uczniów, uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
Pani Dyrektor Dagmara Wejnarska powitała zaproszonych na tę uroczystość gości, rodziców i uczniów klas I-VII. W tym roku szkolnym aż 40 uczniów klas IV-VII zdobyło świadectwo z wyróżnieniem, czyli uzyskali średnią ocen 4,75 i powyżej oraz ocenę wzorową lub bardzo dobrą z zachowania. Uczniowie ci otrzymali także z rąk Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor nagrodę książkową ufundowaną przez Radę Rodziców, a także stypendium za osiągnięcie wysokich wyników w nauce. Rodzice tych uczniów otrzymali list gratulacyjny.
Wszystkim uczniom, którzy rozpoczęli zasłużone wakacje, gratulujemy wytrwałości i osiągniętych sukcesów.
Wyróżnieni uczniowie klas IV-VII:
Klasa 4a
Dumkiewicz Tymoteusz – 5,27
Grodecka Aleksandra – 5,18
Karkut Tomasz – 4,82
Kwiatkowski Szymon – 5,18
Zglińska Zofia – 5,64
Klasa 4b
Chmielewska Lena – 5,36
Dąbrowska Maja (O) – 5,18
Dąbrowska Maja (S) – 4,82
Górecki Filip – 4,82
Górzyński Oskar – 5,00
Jędrych Jakub – 5,45
Kamionka Lena – 5,00
Kazała Bartosz – 5,27
Kszczot Lena – 5,00
Szostak Aleksander – 4,82
Tarka Laura – 5,00
Klasa 5a
Grodecki Szymon – 4,83
Kowalska Aleksandra – 4,92
Lejmanowicz Maria – 5,58
Mikulicz Anna – 5,00
Sokolnicki Łukasz – 5,33
Wierzchowska Sandra – 5,42
Klasa 5b
Bykowska Marcelina – 5,17
Głowacka Aleksandra – 4,92
Krupiński Franciszek – 4,83
Miłosz Anastazja – 4,83
Raciborska Blanka – 4,83
Tchir Bartosz – 4,75
Klasa 6a
Goliński Bartosz – 5,25
Pietras Adrian – 4,92
Walasek Wiktoria – 5,08
Klasa 6b
Mądra Aleksandra – 5,17
Spodniewska Aleksandra – 5,25
Spodniewska Julia – 5,42
Klasa 7a
Dąbrowska Zofia – 5,00
Derbin Zuzanna – 4,93
Flaszyńska Maja – 4,93
Ryszczuk Salomea – 5,07
Klasa 7b
Gryń Konrad – 4,93
Zgliński Jakub – 4,77
Dyplom wzorowego ucznia i nagrodę książkową otrzymała:
Minko Mia – klasa 4b
Dyplom za wzorową frekwencję i nagrodę książkową otrzymali:
Tchir Bartosz – kl. 5b
Pietras Adrian – kl. 6a
Podsumowanie II semestru roku szkolnego 2023/2024
- 37
19 czerwca 2024 roku odbył się w naszej szkole apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w II semestrze roku szkolnego 2023/2024, który rozpoczął się pokazem poloneza wykonanym przez uczniów klas ósmych. Następnie Pani dyrektor Danuta Przybylska wręczyły uczniom naszej szkoły nagrody książkowe, medale oraz dyplomy.
Uczniowie zdobyli wyróżnienia i pochwały dyrektora szkoły, brali udział w konkursach i zawodach sportowych.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Pochwałę dyrektora szkoły otrzymali uczniowie:
- Kwiatkowski Szymon kl. 4a
- Zglińska Zofia kl. 4a
- Górzyński Oskar kl. 4b
- Jędrych Jakub kl. 4b
- Kamionka Lena kl. 4b
- Kszczot Lena kl. 4b
- Tarka Laura kl. 4b
- Gołębiewska Oliwia kl. 5a
- Lejmanowicz Maria kl. 5a
- Piotrowicz Paulina kl. 5a
- Skronik Bożena kl. 5a
- Wierzchowska Sandra kl. 5a
- Goliński Bartosz kl. 6a
- Mądra Aleksandra kl. 6b
- Spodniewska Aleksandra kl. 6b
- Spodniewska Julia kl. 6b
- Dąbrowska Zofia kl. 7a
- Derbin Zuzanna kl. 7a
- Flaszyńska Maja kl. 7a
- Ryszczuk Salomea kl. 7a
- Górzyńska Roksana kl. 8a
- Kwiatkowska Wiktoria kl. 8a
- Wielachowska Amelia kl. 8a
- Jasiński Damian kl. 8b
Wyróżnienie dyrektora szkoły otrzymali uczniowie:
- Dumkiewicz Tymoteusz kl. 4a
- Chmielewska Lena kl. 4b
- Dąbrowska Maja kl. 4b
- Kazała Bartosz kl. 4b
- Mikulicz Anna kl. 5a
- Wiewióra-Szarecka Karina kl. 5a
- Bykowska Marcelina kl. 5b
- Piasecka Maria kl. 7a
- Piasecka Zofia kl. 7a
- Zgliński Jakub kl. 7b
Całoroczny konkurs na SUPER KLASĘ wygrała klasa 4b!
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
Wyróżnienia otrzymali uczniowie:
- Aleksandra Grodecka kl. 4a
- Bartosz Kazała kl. 4b
- Julia Spodniewska kl. 6b
Konkursy z okazji Dnia Matematyki i Dnia Liczby π
- w kategorii konkursu międzyklasowego:
1 miejsce klasa 5a, 6b i 8a
2 miejsce klasa 4a
3 miejsce klasa 6a
- w kategorii konkursu indywidualnego:
1 miejsce Julian Kisicki kl. 5b
2 miejsce Wiktoria Kwiatkowska kl. 8a
3 miejsce Patryk Kukuła kl. 8a
Konkurs recytatorski „Spotkania z poezją”
Marcelina Bykowska z klasy 5b oraz Amelia Wielahowska z klasy 8 a zdobyły I miejsca w gminnym etapie konkursu w kategoriach klas IV-VI i klas VI-VIII. Obie reprezentowały naszą szkołę w powiatowym etapie konkursu. Marcelina zajęła III miejsce w powiatowym etapie konkursu recytatorskiego w kategorii klas IV-VII.
Szkolny i Powiatowy Turniej BRD
Uczniowie, którzy zajęli I miejsca w szkolnym Turnieju BRD reprezentowali szkołę na etapie powiatowym.
Drużyna w kategorii klas V-VI w składzie:
- Marcelina Bykowska kl. 5b
- Aleksandra Głowacka kl. 5b
- Mikołaj Kruk kl. 5a zajęła III miejsce w powiecie!
Drużyna w kategorii klas VII-VIII w składzie:
- Patryk Kukuła kl. 8a
- Oktawian Lazarewicz kl 7a
- Michał Kruk kl. 7a zajęła II miejsce w powiecie!
Gratulujemy!
Konkurs "Czytam i rozumiem"
Po przeprowadzonych eliminacjach w klasach 3 naszej szkoły, koordynowanych przez p. Beatę Pikułę i p. Małgorzatę Szymańską, nasze dwie uczennice pojechały na finał konkursu "Czytam i rozumiem". Konkurs odbył się 22 maja w Powiatowym Centrum Edukacji w Iławie. Nasze uczennice - Michalina Zdanowska i Julia Borzdyńska godnie reprezentowały naszą szkołę. Brawo dla nich!
Dzień zabaw rodzinnych
- 16
Uczniowie klasy 1a i 1b zaprosili w dniu 11.06.2024 swoich Rodziców na Dzień zabaw rodzinnych. Dzieci przygotowały program artystyczny i bardzo dużo konkurencji sportowych. Bawiliśmy się wspaniale. Na koniec Rodzice zostali obdarowani upominkami w postaci pięknych motyli cukierkowych.
Archiwum Aktualności