Deklaracja o dostępności
Deklaracja dostępności cyfrowej dla strony podmiotowej Zespołu Szkół w Kisielicach.
Wstęp deklaracji
Zespół Szkół w Kisielicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony podmiotowej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony podmiotowej www.zskisielice.edupage.org
Dane teleadresowe jednostki:
Zespół Szkół w Kisielicach
ul. Aleja Wojska Polskiego 2
14-220 Kisielice
www.sekratariat@zs.kisielice.pl
tel. 552756038
Data publikacji strony internetowej: styczeń 2012
Data ostatniej istotnej aktualizacji: brak
Strona podmiotowa Zespołu Szkół w Kisielicach jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Na stronie internetowej można korzystać z następujących skrótów klawiszowych:
- TAB – przejście do następnej pozycji,
- SHIFT + TAB – przejście do poprzedniej pozycji,
- ENTER – przejście do podrzędnej pozycji lub wybór pozycji,
- STRZAŁKA GÓRA/DÓŁ – nawigowanie po pozycjach w zakresie jednego poziomu,
- SPACJA – wybór pozycji,
- ESCAPE – powrót do nadrzędnej pozycji.
Ułatwienia na stronie podmiotowej Zespołu Szkół w Kisielicach
- odpowiedni kontrast,
- możliwość powiększenia wielkości liter na stronie,
- moduł wyszukiwania,
- fokus wokół elementów nawigacyjnych,
- wyróżniony kontrast odnośników.
Dostępność architektoniczna
- Siedziba Zespołu Szkół w Kisielicach mieści się przy ul. Aleja Wojska Polskiego 2, 14-220 Kisielice.
- Do budynku prowadzą 2 wejścia. Wejście boczne od strony przystanków autobusów na ul. Lipowej.
- Wejścia główne od strony al. Wojska Polskiego 2 prowadzi chodnik z kostki brukowej i jeden stopień oraz podjazd dla wózków, znajdujący się z prawej strony wejścia do budynku.
- Budynek główny składa się z 1 kondygnacji:
na parterze znajduje się pomieszczenia:
- Sekretariat (gabinet dyrektora i zastępców)
- Sale lekcyjne (5, 6, 47, 48)
- Magazyn sprzętu nagłaśniającego
- Pomieszczenie socjalne pracowników obsługi,
- Szatnia „małej sali gimnastycznej”,
- Gabinet pielęgniarki szkolnej,
- Gabinet stomatologiczny z poczekalnią,
- Magazyn gospodarczy,
- WC personelu i chłopców,
- Szatnie chłopców i dziewcząt „głównej sali gimnastycznej”.
na I piętrze znajdują się:
- Sale lekcyjne (26, 27, 29, 30).
- WC dla dziewcząt.
- Gabinet pedagoga.
- Pokój nauczycielski.
- Magazyn gospodarczy.
Budynek główny:
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie braila ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących .
Dostępność dla osób niesłyszących
Głuchoniemi klienci Zespołu Szkół w Kisielicach oraz osoby mające trudności w komunikowaniu się mogą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika podczas załatwiania swoich spraw w urzędzie. Usługa tłumacza jest bezpłatna dla osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 z późn. zm.).
Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić zamiar skorzystania z usługi tłumacza ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Zespole Szkół w Kisielicach, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Zgłoszenia można dokonać na adres e-mail: sekretariat@zs.kisielice.pl, faksem na numer: 55 2756038, telefonicznie na, lub pocztą tradycyjną na adres:
Zespół Szkół w Kisielicach
al. Aleja Wojska Polskiego 2
14-220 Kisielice
Data sporządzenia deklaracji
Deklarację sporządzono dnia: 30 III 2020 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Pan/Pani Adam Mańka. Kontaktować można się dzwoniąc na numer telefonu 55 2756038 lub wysyłając e-mail: sekretariat@zs.kisielice.pl
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich (link do strony podmiotowej Rzecznika Praw Obywatelskich www.rpo.gov.pl).