Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Żółte żonkile..
Aktualności
Żółte żonkile.
Żółte żonkile symbol pamięci o bohaterach powstania w getcie warszawskim.
W otoczonym murem getcie warszawskim Niemcy stłoczyli ponad 400 tys. Żydów ze stolicy i okolicznych miasteczek, a także przesiedleńców z ziem wcielonych do Rzeszy. Dziesiątki tysięcy zmarły z głodu i chorób. 22 lipca 1942 r. rozpoczęła się tzw. Wielka Akcja wysiedleńcza.
W ciągu dwóch miesięcy Niemcy deportowali do obozu zagłady w Treblince ok. 300 tys. więźniów getta. Tysiące zabili na miejscu. W tzw. getcie szczątkowym pozostało już tylko około 60 tys. Żydów. Byli to głównie ludzie w sile wieku, bez rodzin, zatrudnieni w niemieckich warsztatach produkcyjnych, tzw. szopach.
Gdy 19 kwietnia 1943 r., w wigilię święta Pesach, niemieckie oddziały liczące 2 tys. ludzi wspierane przez czołgi i wozy pancerne ponownie weszły do getta, do walki z nimi stanęło kilkuset członków ŻOB, podzielonych na 22 grupy bojowe pod dowództwem Anielewicza oraz ponad 150 bojowców ŻZW.
Dowodzący siłami niemieckimi Jürgen Stroop podał w swoim raporcie o zniszczeniu getta, że jego oddziały ujęły lub zabiły ponad 56 tys. Żydów oraz wykryły 631 bunkrów. Dane te są zapewne zawyżone. Historycy szacują, że podczas likwidacji getta 7 tys. schwytanych Żydow Niemcy rozstrzelali na miejscu, 7 tys. wywieźli na śmierć do Treblinki, a 36 tys. deportowali do obozów pracy na Lubelszczyźnie. Jednocześnie po "aryjskiej stronie" Niemcy zintensyfikowali akcję poszukiwania ukrywających się Żydów, oferując za ich ujęcie nagrody pieniężne.
Zaledwie kilkudziesięciu powstańcom udało się wydostać kanałami i podziemnymi tunelami z płonącego getta. Wielu z nich zginęło następnie w wyniku denuncjacji, niektórzy wzięli udział w powstaniu warszawskim. 8 maja 1943 r. Niemcy otoczyli bunkier dowództwa ŻOB przy ul. Miłej 18.
16 maja 1943 roku wieczorem na znak zwycięstwa Niemcy wysadzili w powietrze Wielką Synagogę przy ul. Tłomackie, znajdującą się poza terenem getta szczątkowego. Stroop zapisał w swoim raporcie: „Była dzielnica żydowska w Warszawie przestała istnieć”. Po powstaniu Niemcy zrównali teren getta z ziemią.
Informacje o płatnościach za posiłki - zmiana numeru telefonu!
Szanowni rodzice,
w związku z awarią telefonu stacjonarnego proszę o kontakt z p. Intendentką pod nr. tel. 500 705 247. Za nieprzewidziane utrudnienia przepraszamy.
Roman Adamski
Pomoc psychologiczna.
W związku z nową i trudną dla rodziców i dzieci sytuacją, podajemy nr telefonów:
- 116111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
- 667012188 - psycholog szkolny,
- 800100100 - telefon zaufania dla rodziców,
Na "stronie szkoły" w menu "O szkole" - "Psycholodzy, pedagogdzy" - "Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne" dodaliśmy blog z informacjami i poradami dla uczniów i rodzioców jak pracować w czasie epidemii.
Adam Mańka
Informacja o płatnościach za przedszkole i posiłki.
Szanowni Państwo,
z uwagi na obowiązujący reżim sanitarny wszelkie informacje na temat wysokości opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu lub posiłki w przedszkolu i szkole w miesiącu marcu udzielane będą wyłącznie drogą telefoniczną przez panią Intendentkę pod nr tel. 552756046 w terminie od 1 do 3 kwietnia 2020 r.
Porady logopedyczne dla przedszkolaków.
Konsultacje logopedyczne dla rodziców dzieci przedszkolnych w okresie nauczania zdalnego codziennie
pod nr tel. 503 99 33 35
Rekrutacja do przedszkola - nowe informacje.
W związku z ograniczeniami w pracy Zespołu Szkół w Kisielicach, w trosce o Państwa i nasze zdrowie, wprowadzamy możliwość składania dokumentów rekrutacyjnych do przedszkola w postaci zeskanowanej drogą mailową na adres: sekretariat@zs.kisielice.pl. Oryginały będzie można dostarczyć w terminie późniejszym, po ustaniu zagrożenia epidemicznego. Prosimy o skanowanie i przesyłanie kompletu wypełnionych i podpisanych dokumentów. W temacie wiadomości proszę wpisać: Dokumenty rekrutacyjne do przedszkola.
Ograniczenia w pracy Zespołu Szkół w Kisielicach
SZANOWNI PETENCI!!
Ze względu na zagrożenie epidemiczne ograniczona została możliwość wizyt w placówce. Prosimy o kontakt telefoniczny, nr tel. 552756038. W pilnych przypadkach wstęp będzie możliwy po wcześniejszym umówieniu wizyty.
Wnioski rekrutacyjne do przedszkola proszę przesyłać pocztą na adres: Zespół Szkół w Kisielicach, ul. Aleja Wojska Polskiego 2, 14-220 Kisielice, z dopiskiem: „rekrutacja do przedszkola”.
Za zaistniałe utrudnienia PRZEPRASZAMY.
Roman Adamski
Dyrektor Zespołu Szkół w Kisielicach
Zadanie domowe - praca on-line
Drodzy Rodzice i Uczniowie,
W związku z zawieszeniem zajęć w szkole w okresie od 12 do 25 marca włącznie oraz konieczności prowadzenia kształcenia on-line przedstawiam Państwu podstawowe informacje na ten temat:
- Od poniedziałku 16 marca rozpoczynamy pracę zdalną na platformie e-dziennik.
- Poprzez panel „zadanie domowe” nauczyciele uczący w danym dniu i w danej klasie prześlą zadania powtórzeniowe do wykonania przez uczniów, określając również termin ich wykonania.
- Uczniowie wykonane zadania prześlą poprzez panel „wiadomości” do nauczyciela, który jest autorem zadania.
- Nauczyciele pracują zdalnie w domach, opracowując i sprawdzając zadania.
- Zagubione lub zapomniane hasło lub login do systemu Synergia można uzyskać w sekretariacie szkoły u dyrektora lub wicedyrektorów – najlepiej telefonicznie , nr tel. 552756038, po weryfikacji tożsamości dzwoniącego (nr pesel) – w godzinach 9.00-13.00. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne prosimy o ograniczenie wizyt w szkole.
Dyrektor szkoły
Roman Adamski
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolu i szkole!!!!
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-
wychowawczych w przedszkolu
i szkole!!!
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
· poradni psychologiczno-pedagogicznych;
· specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
· młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
· przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
· szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
· szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.
Rodzicu,
· ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze dla dzieci, którym nie mogą zapewnić opieki rodzice;
· zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
· jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
· przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
· rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
· śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
· pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
· przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
· odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
· przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
· dziennik elektroniczny;
· strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
· mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
· Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
· Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Na podstawie informacji Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej
Wszelkie informacje o ewentualnych zmianach zamieszczane będą na stronie internetowej szkoły oraz przesyłane w systemie e-dziennika Librus.
Dyrektor szkoły
Roman Adamski
Logopedyczne wierszowanie 2020
25 lutego 2020 r., odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt. ,,Logopedyczne wierszowanie”, wystąpiło w nim 16 uczestników.
Głównym celem konkursu było kształtowanie umiejętności i nawyków poprawnej wymowy i artykulacji, rozbudzenie wrażliwości na piękno języka, artystyczna prezentacja wybranych utworów.
Wszyscy uczestnicy w przygotowanie się do występu włożyli bardzo dużo pracy, co było widać w wysokim poziomie „artystycznym” prezentacji, to też komisja sędziowska (przewodniczący Adam Mańka i organizator Dominika Kowalczyk) miała poważny problem z wyborem laureatów, dlatego poza trójką zwycięzców przyznano aż 4 rówrzędne wyróżnienia.
Laureaci konkursu:
- miejsce Marcelina Bykowska.
- miejsce Maja Gołkowska.
- miejsce Antonina Szostak.
Wyróżnienia:
Sandra Wierzchowska, Lena Kowalska, Julia Minko, Nadia Ślasa.
Gratuluję wszystkim występującym i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.
Dominika Kowalczyk
Adam Mańka
Nabór do przedszkola 2020/21
Dyrektor Zespołu Szkół - Przedszkola w Kisielicach ogłasza zapisy do;
- przedszkola
- oddziału zerówki,
Termin zapisów od 24 II 2020 do 31 marca 2020 r.,
Wszystkie informacje i materiały (regulamin, wniosek do przedszkola, i "zerówki") są dostępne pod adresem:
https://zskisielice.edupage.org/a/przedszkole-i-zerowka
w zakłądce "o szkole - przedszkole i zerówki".
Adam Mańka
Trasa biegu "Tropem wilczym" 2020.
Tropem Wilczym 2020
Zapraszamy do uczestnictwa w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod nazwą
„Tropem Wilczym”.
Weź udział w największym biegu pamięci w Polsce!
1 marca 2020r., Kisielice; jezioro Rakowe.
Trasa leśna.
Start: 11.00 dystans 1963 m; 12.00 dystans 5 km
W 2011r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W ramach tegorocznych obchodów Fundacja "Tropem Wilczym" wraz z Fundacją "Wolne Dźwięki" organizują VI edycję biegu Tropem Wilczym dla 60 000 biegaczy z 240 miast nie tylko z Polski. W Kisielicach w ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry - wskazuje on na datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka „Lalka” oraz na 5 km - trasa nad Jeziorem Rakowym. Jest to 3 edycja, która odbędzie się w Kisielicach.
Prawo startu w biegu na 1963 m mają osoby, które do 1 marca 2020r., ukończą 8 lat, na 5 km - 11 lat. Na ukończenie biegu na 1963 m uczestnicy mają 15 minut, a na pokonanie mety po 5 km – 45 minut.
Zapisy: elektronicznezapisy.pl
Wpłaty:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kisielicach, 14-220 Kisielice, ul. Polna 1 BS Susz/o Kisielice
nr konta: 82 8320 0005 0040 0057 2000 0010
Wpisowe: 20, 00 zł - dorośli; 15,00 zł - dzieci i młodzież do 18 roku życia.
Uczestnicy nieletni muszą mieć zgodę podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego!
Limit startujących 70 osób.
W pakiecie zawodnicy otrzymają m.in.: numer startowy, pamiątkową koszulkę, gadżety reklamowe od sponsorów. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Bieg, dostaną na mecie pamiątkowe medale.
Pakiety będą do odebrania 1 marca w dniu biegów od godz. 10:00 do 10:45.
Plan na niedzielę 1 marca w Kisielicach:
10:00 - 10:30 - odbiór pakietów
11:00 - start biegu na dystansie 1963 m – limit 15 minut
12:00 - start biegu na dystansie 5 km – limit 45 minut.
Ok. 13:30 - uroczyste zakończenie imprezy wspólne ognisko, gorąca herbata i pieczone kiełbaski.
Regulamin, zapisy, zgłoszenia, pliki do pobrania:
https://elektronicznezapisy.pl/event/4655.html
PLAN LEKCJI
Opublikowany jest plan zajęć dydaktycznych (z wyjątkiem zajęć wyrównawczych, kół zainteresowań i innych) w II semestrze roku szkolnego 2019/2020. Zmiany są niewielkie i dotyczą tylko zajęć wychowania do życia w rodzinie oraz doradztwa zawodowego.
23.01.2020 Danuta Przybylska
Bal karnawałowy 1 - 3.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal karnawałowy 1 - 3..
28 finał WOŚP "Dla dziecięcej medycyny zabiegowej".
12 stycznia odbył się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki ofiarności mieszkańców gminy zebraliśmy 12630, i parę groszy, jest to kwota wyższa niż w czasie 27 finału. Ale nie najważniejsze są kwoty, chociaż to one przekładają się na realną pomoc dla potrzebujących. Tradycyjnie w organizacje finału włączyli się harcerze z Kisielickiej 18, wraz z nauczycielkami świetlicy i biblioteki przygotowywali wystrój hali, kwestowali, pomagali w porządkowaniu po imprezie. Szczegółowe rozliczenie w najbliższym czasie.
Adam Mańka
ZAPROSZENIE
ZAPROSZENIE
Jasełka Integracyjne 2019.
"Do Stajenki, do stajenki
gdzie leży maleńki..."
Tradycją naszej szkoły są coroczne „Jasełka Integracyjne” przygotowywane przez uczniów klas I-III dla dzieci ze SOSW w Kisielicach, w tym roku też tak było.
19 grudnia 2019 roku w pięknie udekorowanej sali odbyły się Jasełka integracyjne. Przybyli zaproszeni uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
w Kisielicach z rodzicami i nauczycielami.Świąteczna scenografia, kolędy i pastorałki wprowadziły zgromadzoną publiczność
w wyjątkowy i magiczny nastrój.O dobrą zabawę i doznania artystyczne zadbali aktorzy i wokaliści. Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, jedyne wolne miejsce znaleźli w pasterskiej stajence. I tu do nich i małego Jezuska przybyli specjalni goście - trzej mędrcy, którzy złożyli dzieciątku pokłon i dary. Spotkanie było okazją do wspólnej zabawy i poznania się dzieci SOSW i naszej szkoły.
Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji i zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
Puentą spotkania stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas:
„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(...).”
Przygotowanie: D. Adamek, D. Kowalczyk.
Archiwum Aktualności