Zachęcamy do głosowania i dziękujemy za wsparcie :)
Budżet Obywatelski 2022
Kolorowa Pani Jesień
Drodzy Uczniowie klas I-III !!!
serdecznie zapraszamy do jesiennego
konkursu plastycznego
pt. „Kolorowa Pani Jesień”
Uczestnik konkursu może wykonać jedną pracę plastyczną dowolną techniką (np. kredka, farby, wydzieranka, wycinanka, mile widziane prace z wykorzystaniem darów natury)
Termin składania prac konkursowych
do dnia 18.10.2021r.
Prace dostarczamy do Pani Wiolety Jakubczyk.
Obowiązkowo na odwrocie każdej pracy należy podać: imię i nazwisko autora pracy oraz klasę.
Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy
i nagrody .
Wszelkich dodatkowych informacji i wskazówek udzielają Organizatorzy konkursu:
Pani Wioleta Jakubczyk i Pani Alina Laskowska
Regulamin konkursu plastycznego ,, Kolorowa Pani Jesień”.
CELE KONKURSU:
- pobudzanie aktywności twórczej,
- rozwijanie wyobraźni i twórczego działania,
- propagowanie wśród dzieci różnych technik plastycznych,
- uwrażliwienie uczniów na piękno barw jesiennego krajobrazu,
- rozwijanie zainteresowań plastycznych.
ZASADY KONKURSU:
1. Konkurs plastyczny pt. „ Kolorowa Pani Jesień” organizowany jest dla dzieci klas I-III
2. Uczestnik konkursu może wykonać jedną pracę plastyczną przedstawiającą jesień dowolną techniką (kredka, farby, wydzieranka, wycinanka, mile widziane prace z wykorzystaniem darów natury)
3. Termin składania prac do 18.10.2021r.
4. Obowiązkowo na odwrocie każdej pracy należy podać: imię i nazwisko autora pracy oraz klasę.
5. Prace należy dostarczyć do Organizatora konkursu.
6. Prace zostaną ocenione przez Jury.
7. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody.
8.Wykonane prace konkursowe zostaną wyeksponowane na świetlicy szkolnej.
9. Wszelkich dodatkowych informacji i wskazówek udzielą Organizatorzy konkursu
Organizatorzy : Wioleta Jakubczyk, Alina Laskowska
Dzień pamięci o Powstaniu Warszawskim 44/21
6 X, harcerze z 18 GDH im. Szarych Szeregów, przygotowali dla uczniów klas 4 - 8, cykl imprez mających za zadanie przybliżenie uczniom tematyki Powstania Warszawskiego. Były to: punkty aktywności (rozpoznawanie broni, krzyżówki, kanały), gazetka tematycznie związana z powstaniem, festiwal piosenki. Dzień pamięci został zorganizowany już po raz 7.
Z Ekologią na Ty
Dnia 17 września zorganizowaliśmy w naszej szkole ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”. Wyjście w teren poprzedzono apelem dla klas I-III, który odbył się na boisku szkolnym. Oprawa artystyczna została przygotowana przez uczniów klas trzecich pod kierunkiem wychowawczyń: Danuty Adamek i Marii Kołakowskiej.
Uczestnicy akcji otrzymali worki na śmieci i ochronne rękawiczki, po czym wszystkie dzieci wraz z nauczycielami wyruszyli sprzątać teren wokół szkoły oraz wcześniej przydzielone poszczególne trasy. Dokładnie sprzątaliśmy odpowiednio segregując do worków szkło, plastik oraz pozostałe odpady. Jednak z należytą ostrożnością zbieraliśmy przede wszystkim szkło. Z przykrością możemy stwierdzić, że śmieci w naszej okolicy jest nadal dużo.
W nagrodę za wyczerpującą, ale dającą satysfakcję pracę po zakończonej akcji na dzieci czekała niespodzianka. W ramach integracji było przygotowane ognisko przez Radę Rodziców przy współpracy OSP w Kisielicach oraz Nadleśnictwa Susz. Z poczuciem dobrze wykonanej pracy porządkowej, bardzo potrzebnej środowisku zajadaliśmy smaczny gorący posiłek. Bardzo miłe okazało się wsparcie akcji przez rodziców naszych uczniów oraz strażaków.
Uczniowie chętnie wzięli udział w akcji i obiecali, że w przyszłości również będą włączać się w takie działania . Myślę, że zdobyte w szkole dobre nawyki zaowocują i będą dobrymi gospodarzami Ziemi. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w akcję „Sprzątania Świata”.
Wioleta Jakubczyk
5
Szczepienia w szkołach
Informacje ogólne dotyczące szczepień
ROK SZKOLNY 2021/2022
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 klas I – VIII w dużej sali gimnastycznej o godzinie 9:00 z zachowaniem reżimu sanitarnego [m. in. maseczki, ograniczenie do jednego rodzica (opiekuna)].
Dzieci „zerówek” i innych grup przedszkolnych w PRZEDSZKOLU.
Dowozy na godzinę 8:00 – tak jak w inne dni nauki.
Ze względu na modernizację podłogi w sali gimnastycznej, prosimy o odpowiednie obuwie ( z wyłączeniem szpilek).
Dziękujemy.
PLAN LEKCJI DOSTĘPNY w zakładce "UCZNIOWIE I RODZICE"
Dyrekcja Zespołu Szkół w Kisielicach.
Informacja MGOPS o stypendiach szkolnych.
Powstanie Warszawskie - pamiętamy 2021.
Nowa galeria Powstanie Warszawskie - pamiętamy 2021 została dodana do albumu fotograficznego
8Tradycyjnbie 1 sierpnia harcerze z 18 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szyregów, dla upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wystawili honorową wartę przy "krzyżu powstańczym" ustawionym w kościele w Kisielicach.
-Klasa VIIIA i klasa VIIIB na zakończenie roku szkolnego 2020/2021
Nowa galeria -Klasa VIIIA i klasa VIIIB na zakończenie roku szkolnego 2020/2021 została dodana do albumu fotograficznego
1
Informacja Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Iławie
Szanowni Państwo
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Iławie proponuje warsztaty dla rodziców dotyczące problemów dzieci po powrocie do szkoły (zmiany zachowania dziecka, trudności emocjonalne, motywacyjne).Warsztaty dla chętnych Rodziców odbędą się będą na terenie Poradni w Iławie w godzinach popołudniowych (jednorazowo, około 2-3 godzin) w terminie do 18 czerwca 2021 r.
Uprzejmie prosimy wszystkich zainteresowanych Rodziców o zgłoszenie swojego udziału w warsztatach do dnia 10 czerwca 2021 r. (włącznie) za pośrednictwem librusa:
Rodzice uczniów klas I - III do pani pedagog Żanety Starbała
Rodzice uczniów klas IV - VIII do pani pedagog Anny Niedziałkowskiej.
Zachęcam do udziału, na pewno będzie wiele cennych wskazówek dla rodzica.
Pozdrawiam
wicedyrektor Danuta Przybylska
Stały popołudniowy dyżur psychologa.
Od 8 czerwca 2021 roku uruchamiamy stały dyżur/konsultacje psychologa Zespołu Szkół w Kisielicach - w wtorek 8, 15, 22 czerwca w godzinach popołudniowych 15:15 – 16:15 zarówno dla uczniów jak i rodziców naszych uczniów.
Konsultacje mogą być w wersji on-line (telefon 55 2756038) lub stacjonarnie (sekretariat szkoły).
Zachęcamy do skorzystania z proponowanej oferty.
wicedyrektor
Danuta Przybylska
Informacja o terminie zwrotu laptopów.
Szanowni Rodzice,
Skończył się czas nauki zdalnej i hybrydowej. W związku z tym proszę o zwrot wypożyczonych ze szkoły laptopów. Przyjmować je będę w poniedziałek 31 maja, wtorek 1 czerwca i środę 2 czerwca w gabinecie dyrektora szkoły, w godzinach 7.45 – 15.00. Laptop zwraca osoba dorosła, która podpisała umowę użyczenia. Proszę również dostarczyć otrzymany egzemplarz umowy.
Z poważaniem Roman Adamski.
INFORMACJA O NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM
NARODOWY SPIS POWSZECHNY
Na terenie całej Polski trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24:00. Zakończy się 30 września 2021 r. Udział w spisie jest obowiązkowy.
Celem NSP 2021 jest:
- zebranie informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o społeczno-ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym;
- analiza zmian, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych w zakresie: ludności, stanu mieszkań i budynków oraz gospodarstw domowych i rodzin w powiązaniu z warunkami mieszkaniowymi na przestrzeni lat 2011–2021;
- dostarczenie informacji w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską;
- wykonanie zobowiązań Polski w zakresie dostarczenia informacji na potrzeby innych niż EUROSTAT organizacji międzynarodowych (m.in.: FAO, OECD);
- aktualizacja operatu do różnotematycznych badań reprezentacyjnych prowadzonych na próbie gospodarstw domowych (w latach następnych).
Jak jest przeprowadzany?
Obowiązkowym sposobem przekazania danych w spisie jest samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji formularzowej dostępnej na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem https://nsp2021.spis.gov.pl
W przypadku braku dostępu do Internetu można spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99.
W przypadku osób niemogących dopełnić obowiązku samospisu, dane będą zbierane przez rachmistrzów w drodze wywiadu telefonicznego (od początku maja) lub bezpośredniego. Realizacja wywiadów bezpośrednich będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej w kraju.
Dodatkowo w każdym urzędzie miasta i gminy oraz urzędzie statystycznym dostępne jest stanowisko komputerowe, gdzie można się spisać, z pomocą pracownika gminy/urzędu.
Kto jest objęty obowiązkiem spisowym?
- osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami;
- osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
- mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
Bezpieczeństwo danych
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.
Masz pytania? Skontaktuj się:
Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).
wew. 1 – „Spisz się przez telefon”
wew. 2 – Pomoc i informacje o NSP 2021 oraz weryfikacja rachmistrza
Więcej informacji na temat NSP 2021 dostępne jest na stronie: https://spis.gov.pl
SIEĆ NA KULTURĘ
W dobie epidemii, edukacja dzieci i młodzieży zyskała nowy wymiar. Szkoły zaczęły prowadzić zajęcia online. Również komunikacja z rówieśnikami, a nawet korepetycje i zajęcia dodatkowe zostały przeniesione w przestrzeń cyfrową.
Jednym z ważniejszych aspektów posiadania umiejętności poruszania się w świecie cyfrowym jest edukacja dzieci. Ważną rolę w edukacji odgrywają, oprócz szkół, rodzice i różne instytucje kultury.
Istotnym elementem tych działań jest świadomość dobrodziejstw, jakie niesie
w różnych strefach życia: edukacja, kultura, komunikacja, rozrywka, ale i zagrożeń, ze strony świata cyfrowego. Dlatego należy poszerzać wiedzę w obszarze bezpiecznego funkcjonowania w sieci podczas korzystania z niej przez dzieci i młodzież.Dlatego zachęcamy do zgłoszenia się na zajęcia online prowadzone przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Kisielicach.
Dziecko nabędzie niezbędne kompetencje cyfrowe poprzez uczestniczenie w atrakcyjnych zajęciach, na których nauczy się korzystania z informacji i danych zamieszczanych w sieci, korzystania z różnego rodzaju mediów, tworzenia treści cyfrowych i zachowania bezpieczeństwa w sieci. Zajęcia przyczynią się do sprawnego, a przede wszystkim bezpiecznego poruszania się w Internecie, jak również poznania narzędzi online, które będą pomocne w dalszej edukacji.
Ilość miejsc jest ograniczona!
Biblioteka poszukuje 6-8 osobowej grupy dzieci, najlepiej w wieku od 10 do 13 lat.
Kontakt:
tel. 55 2756103
e-mail: sekretariat@mgbp.kisielice.pl
Życzenia Świąteczne z okazji Wielkiej Nocy.
1 marca - Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W 2011 roku dzień ten został ustanowiony jako święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działających w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Od 2013 roku w całym kraju jest organizowana impreza "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". 18 GDH im. Szarych Szeregów razem z MGOK w Kisielicach organizuje bieg na terenie Kisielic. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne bieg został przeniesiony na 16 maja 2021, jednak zapraszamy do upamiętnienia "Dnia Pamięci" indywidualnym biegiem w dniu 1 marca na symbolicznym dystansie 1963 metrów. W ten sposób możemy uczcić pamięć zapomnianych.
Więcej na: Tropem Wilczym | Narodowy dzień pamięci żołnierzy wyklętych
phm Adam Mańka
Ogłoszenie o rekrutacji do przedszkola.
Uczniowie Zespołu Szkół grają razem z WOŚP.
Razem z MGOK w Kisielicach od lat uczniowie naszej szkoły (harcerze z 18 GDH im. Szarych Szeregów) aktywnie włączają się w organizację finału WOŚP, tak samo jest i w tym wyjątkowym roku. Można spotkać ich podczas tegorocznej kwesty (wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego).
W trakcie tegorocznego finału w gminie zebraliśmy 6109,35zł, do puszek zebrano 2663,91 zł, w punkcie przed Arkadią ofiarodawcy zostawili 1423,04 zł. Do puszek stacjonarnych w szkole w Goryniu i Łegowie, Banku Spółdzielczym w Kisielicach i sklepie Woźnicki zebrono 2022,40 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, harcerzom, wolontariuszom i osobom, które wsparły organizację finału w Kisielicach.
phm Adam Mańka
Życzenia świąteczne
Życzenia Świąteczne
Archiwum Aktualności