• " Motylkowy" i " Sówkowy" Dzień Dziecka

          • „1 czerwca świętują dzieciaki,

            a więc nasze kochane przedszkolaki.

            A panie z serca życzenia składają

            i wszystkie dzieci przytulają!”

             

            Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają wszystkie dzieci. W tym roku starszaki z grupy "Motyli i ' Sówek" obchodziły Dzień Dziecka na świeżym powietrzu w Stanicy Myśliwskiej w Goryniu. Była dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, brokatowe tautuaże, bańki mydlane, rozgrywki sportowe oraz zabawy muzyczno – ruchowe. W ramach obiadu dzieci miały przygotowanego grila. Nie zabrakło również słodkiego akcentu-  Pani Ewelina Antol upiekła przepyszne babeczki, a Pan Sławomir Bartyzel zakupił lody, które są przez wszystkich uwielbiane. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego cudownego dnia! Dziękujemy także Kołu Łowieckiemu " Łabędź" za gościnność! 

          • Rodzinny Dzień Dziecka

          • Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest Dzień Dziecka. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie.

            Z tej okazji, 28 maja odbył się w naszej szkole Rodzinny Dzień Dziecka. Rada Rodziców oraz Grono Pedagogiczne zapewniły uczniom mnóstwo atrakcji i zabawy. W programie znalazły się między innymi przejażdżki kucykiem, quadem, motorem, dmuchane zjeżdżalnie, loteria, popcorn i wata cukrowa, strażacki wysięgnik, animacje dla najmłodszych.

            Dla dużego i małego uczestnika kawiarenka oferowała kawę i ciasto.

            Ponadto było mnóstwo konkurencji dla całych rodzin na przykład badminton, wyścigi rydwanów, twister, rzut balonem do kosza, karaoke, mini golf, nauka rzeźbienia oraz wiele innych.

            Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci, rodzice i nauczyciele udowodnili, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym

            Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację tego dnia!

          • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

          • W maju odbyło się  się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie,  że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dokonał pasowania każdego z uczniów.

            Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej wysłuchali wiersza „O książeczce”, zapoznali się z  regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim wypożyczyli pierwsze książki. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę do książki oraz książkę „Pierwsze abecadło”.  Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

          • Przedszkolaki w Straży Pożarnej

          • W maju dzieci z grupy Skrzatów, Gumisiów i Sówek udały się z wizytą do Straży Pożarnej. W trakcie spotkania przedszkolaki poznały wyposażenie wozów strażackich oraz sprzętów, jakie używa strażak podczas akcji ratunkowych. Przedszkolaki zdobyły cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej. Dziękujemy bardzo serdecznie Panu Bogdanowi Podgórskiemu oraz Panu Jarosławowi Antol za poświęcony czas i zaszczepienie w dzieciach chęci niesienia pomocy innym. Grupa Sówek szczególnie dziękuje Państwu Ewelinie i Jarosławowi Antol za miłą niespodziankę w postaci lodów. 

          • Szkolny Konkurs Recytatorski

          • W piątek 28 kwietnia 2023 r. w gabinecie polonistycznym nr 5 na piątej godzinie lekcyjnej odbył się szkolny konkurs recytatorski. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z klas IV – VIII.

              Jury konkursu w następującym składzie:

            pani Dagmara Wejnarska – dyrektor szkoły,

            pani Anna Jasińska – nauczycielka biblioteki,

            pan Marceli Saremba – nauczyciel polonista

            ustaliło wyniki i ogłosiło je uczestnikom.

            Wyniki:

            w kategorii klas IV – VI:

            I miejsce – Marcelina Bykowska, klasa IV b, reprezentantka szkoły na etapie gminnym,

            II miejsce – Sandra Wierzchowska, klasa IV a, reprezentantka szkoły na etapie gminnym,

            III miejsce – Lena Kowalska, klasa VI b,

                                  Salomea Ryszczuk, klasa VI a,

            IV miejsce – Aleksandra Spodniewska, klasa V b,

                                  Julia Spodniewska, klasa V b,

            V miejsce – Adrian Pietras, klasa V a,

            VI miejsce – Julia Minko, klasa V b,

            w kategorii klas VII – VIII:

            I miejsce – Zuzanna Rutynowska, klasa VII a, reprezentantka szkoły na etapie gminnym,

            II miejsce – Olga Dąbrowska, klasa VIII a, reprezentantka szkoły na etapie gminnym, 

            III miejsce – Amelia Wielachowska, klasa VII a,

            IV miejsce – Wiktoria Gołkowska, klasa VIII b,

            V miejsce – Marcel Dumkiewicz, klasa VIII c.

            Wszystkim uczestnikom konkursu i zwycięzcom serdecznie gratuluję.

                                                                                Organizatorka konkursu: Elżbieta Smoczyńska

          • NASZ SZKOLNY OGRÓDEK, NASZE MIEJSCE KWITNĄCEGO UCZENIA SIĘ…

          • Uczniowie klas I-III mogą pochwalić się pięknym zagospodarowaniem terenu zielonego przy sali gimnastycznej. Od długiego czasu na szkolnym podwórku tworzyliśmy ogród pełen roślin. Udało się! Poprawa estetyki otoczenia szkoły jest dla nas ważną sprawą. Jednak głównym założeniem tworzenia ogrodu jest wykorzystanie istniejącej naturalnej przestrzeni do celów dydaktycznych i wychowawczych. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym tak, aby przedsięwzięcie to miało wymiar edukacyjny. Uczniowie klas I-III włożyli ogrom pracy by odkopać dawne chodniki. Posadziliśmy wiele gatunków roślin, cebul, posialiśmy nasionka. Uczniowie dbając cały czas o ogród mogą obserwować i podziwiać kiełkowanie, wzrost i rozwój roślin.

            Dziękujemy Rodzicom za rośliny, które niewątpliwie upiększyły nasze otoczenie. Tym samym kolejny raz pokazaliście, że możemy na Was liczyć.

          • Powiatowy Turniej BRD w Iławie.

          • 15 IV w ławie odbył się Powiatowy Turniej BRD. Naszą szkołę reprezontowały 2 drużyny. Jedna w kategorii 4 - 6, w składzie: Lena Kowalska 6b, Aleksandra Mądra 5b, Michał Kruk 6a, Radosław Grzanowski 6a. Druga w kategorii 7 - 8, w składzie: Aleksander Pietkiewicz 8a, Filip Dudzik 8a, Dawid Borkowski-Kietliński. W końcowej klasyfikacji obie nasze drużyny zajęły drugie miejsca, Aleksandra Mądra i Filip Dudzik w klasyfikacji indywidualnej zajęli również drugie miejsce.

            Adam Mańka

          • TYDZIEŃ BIBLIOTEKI

          • W dniach 8 - 12 maja nasi przedszkolacy odwiedzili Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Kisielicach. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.  Dziękujemy Pani Kasi i Pani Asi za zorganizowanie zabaw edukacyjnych i " piknik czytelniczy". 

          • UROCZYSTE OTWARCIE SALI W PRZEDSZKOLU

          • 19 maja miało miejsce uroczyste otwarcie sali w przedszkolu. Sala będzie służyła zarówno dzieciom i  nauczycielom jako przestrzenne miejsce do zabaw muzyczno - ruchowych oraz ćwiczeń gimnastycznych. Duża sala pozwoli również na polepszenie komfortu podczas organizacji uroczystości takich jak Dzień Babci i Dziadka czy Dzień Mamy i Taty. Dziękujemy zaproszonym gościom Panu Burmistrzowi Rafałowi Ryszczukowi, Ks. Proboszczowi Jerzemu Bieńkowskiemu, Zarządowi Rady Rodziców, przedstawicielom Rodziców poszczególnych grup za przybycie, prezenty dla przedszkolaków i wspólne świętowanie. 

          • Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Spelling Bee

          • 5 maja 2023 r. o godz 9 odbył się etap gminny Konkursu z języka angielskiego Spelling Bee, polegającego na literowaniu w angielskim alfabecie angielskich wyrazów. Do konkursu przystąpiła szkoła z Kisielic i Łęgowa.   Udział wzięło 8 uczniów, po 4 z każdej ze szkół. Konkurs podzielony był na 2 kategorie wiekowe: klasy 5-6 oraz 7-8. W każdej z tych kategorii odbyły się 3 etapy konkursu- 1 etap: literowanie wyrazów 1 sylabowych, 2 etap: literowanie wyrazów 2 sylabowych i 3 etap: literowanie wyrazów 3 sylabowych. Uczniowie losowali kolejność wystąpienia oraz numer zestawu słówek. Mieli po 1 minucie na przeliterowanie jak najwięcej wyrazów ze swojego zestawu.

            W komisji zasiedli nauczyciele uczący języka angielskiego: p. Kamila Rachowicz ze szkoły w Kisielicach oraz p. Mariusz Młotek ze szkoły w Łęgowie. 

            Po zakończeniu konkursu, komisja przyznała nagrody oraz dyplomy, które zostały wręczone przez Panią wicedyrektor Danutę Przybylską.

            Kategoria wiekowa klas 5-6:

            I miejsce - Tomasz Czarnowski- kl. 5, SP Łęgowo

            II miejsce - Julia Spodniewska- kl. 5, SP Kisielice

            III miejsce - Jakub Zgliński- kl. 6, SP Kisielice

            wyróżnienie - Maja Gołkowska- kl. 5, SP Łęgowo

            Kategoria wiekowa klas 7-8:

            I miejsce - Michał Kurkiewicz- kl 8, SP Łęgowo

            II miejsce - Kacper Kejza- kl. 8, SP Kisielice

            III miejsce - Krzysztof Grzębski- SP Łęgowo

            wyróżnienie- Zuzanna Rutynowska- kl. 7, SP Kisielice

             

            Organizatorem konkursu była pani Kamila Rachowicz, nauczyciel języka angielskiego z Kisielic.

            Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnym roku szkolnym.

          • Zajęcia z drukarką 3D

          • 26 kwietnia 2023r. uczniowie, którzy zajęli I, II lub III miejsce w indywidualnym konkursie zorganizowanym z okazji Dnia Liczby ᴫ wzięli udział w zajęciach z użyciem drukarki 3D.

            Korzystając ze skrimarket.com wykonali pierwszy druk –ᴫ.

            Uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami dotyczącymi sposobu działania drukarki 3D. Dowiedzieli się także m.in. co to jest filament, do czego służy kalibracja, w jakich sytuacjach wykorzystywane są drukarki 3D.

          • Dzień Ziemi w klasach 4-8

          •         Dnia 20 kwietnia 2023 w ramach obchodów Dnia Ziemi i akcji Czyste Jeziora i Rzeki nasi uczniowie uczestniczyli w sprzątaniu naszej miejscowości.

                        Tego dnia wspólnie z opiekunami wyruszyli sprzątać tereny  zielone swojej  okolicy.

            Poza tym wcześniej przygotowywali plakaty tematyczne. Tego dnia podczas przerw zmagali się równiez z zadaniami o tematyce ekologicznej związanej z ochroną środowiska. Nie zabrakło również gazetek  w klasach poświęconych obchodom Dnia Ziemi.

                         Kolorowy dzień dla Ziemi miał na celu budzić wśród uczniów poczucie odpowiedzialności za stan środowiska  oraz poczucie troski o stan czystości otoczenia.

            Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem i kreatywnością wykonywali zadania.

          • Dzień Strażaka- wizyta pierwszaków w OSP

          • W piątek 5 maja uczniowie z klasy I a z wych. W. Jakubczyk wspólnie z klasą Ib z wych. D. Adamek udali się na wycieczkę dydaktyczną do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kisielicach. Celem wizyty było poznanie pracy strażaków oraz trudności z jakimi spotykają się podczas służby. Już samo wejście do budynku wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Pan Bogdan Podgórski zaprezentował wyposażenie wozu bojowego, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Dzieci dowiedziały się, że strażacy służą także pomocą podczas wypadków i klęsk żywiołowych. Po tak ciekawej wycieczce, uczniowie zgodnie przyznali, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie

          • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO W I-III

          • W ramach obchodzonego w naszej szkole Dnia Świadomości Autyzmu został ogłoszony konkurs plastyczny "Niebieskie skrzydła lub niebieskiego motyla-symbol autyzmu" dla klas I-III. Jesteśmy bardzo zaskoczeni, tak dużą liczbą różnorodnych, pomysłowych prac. Komisja konkursowa miała trudne zadanie.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce- Piotr Tyburski - klasa 1a

            II miejsce- Zofia Zglińska - klasa 3a

            III miejsce- Wojciech Jakubczyk- klasa 2b  oraz  Mikołaj Paradowski- klasa 1b

            Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników! Brawa dla Was! Organizatorem konkursu była Pani Alina Laskowska.

             

          • PRZEDSZKOLNY DZIEŃ ZIEMI I AKCJA " CZYSTE JEZIORA I RZEKI"

          • 21 kwietnia przedszkolaki obchodziły Dzień Ziemi. To świetna okazja, aby pokazać maluchom, dlaczego dbanie o planetę jest tak ważne. Celem święta jest promowanie postaw proekologicznych, a także budowanie  odpowiedzialności za naszą planetę. Dzieci z grupy " Żabek", " Motyli" i " Sówek" wykonały plakaty pt. " Ziemia nasza planeta", nasze maluszki z grupy " Skrzatów" kolorowały " ekokolorowankę", a przedszkolaki z grupy " Gumisiów"  wraz z rodzicami zrobili " Ekoloudki". Dzieci wzięły również udział w akcji " Czyste jeziora i rzeki" organizowanej pod patronatem Starosty Powiatu Iławskiego. Przedszkolaki poprzez aktywne zbieranie śmieci utrwaliły zasady ich segregowania oraz przyczyniły się do posprzątania naszej najbliższej okolicy. 

          • WYJAZD DO TEATRU W GRUDZIĄDZU

          • 19 kwietnia dzieci z grupy "Sówek" i " Motyli"  wybrały się do teatru w Grudziądzu na przedstawienie pt. " Zatruta studnia". Celem wyjazdu było m.in. rozbudzanie zainteresowania kulturą, wyzwalanie pozytywnych emocji i uczuć oraz utrwalenie zasad zachowania się w teatrze. Ogromną radość dzieciom sprawiła również sama podróż autokarem.

          • Dzień Ziemi - „ ZBIERAJ – SEGREGUJ - ODZYSKUJ”

          • Dnia 21 kwietnia w piątek obchodziliśmy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na problemy jakie dotykają naszą planetę oraz uświadamianie uczniom potrzeby działań ekologicznych, dbania o czystość środowiska i wyrabianie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody.

            Z tej okazji uczniowie klasy IIa z wychowawcą Panią Małgorzatą Szymańską przygotowali uroczysty apel i prezentację pokazującą 10 zasad młodego ekologa oraz przypomnieli wszystkim jak segregować odpady. Uczniowie klas I-III wykonali plakaty o tematyce ekologicznej.

            Tego dnia odbyła się również akcja ekologiczna pt. „ Czyste jeziora i rzeki Wiosna 2023”. Hasło przewodnie brzmi: „ ZBIERAJ – SEGREGUJ - ODZYSKUJ” Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się na wyznaczone tereny i zbierali odpady wkładając je do kolorowych worków według wcześniej przypomnianych zasad.

            Po zakończeniu akcji zebrano 12 worków odpadów mieszanych, 2 worki tworzyw sztucznych, 2 worki szkła i 1 worek makulatury. W akcji wzięło udział 93 uczniów. Organizatorem Dnia Ziemi była Pani Małgorzata Szymańska.

             

          • „Spotkanie z poezją” - Szkolny Konkurs Recytatorski

          • Wczoraj  w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział 17 dzieci z klas I-III.

            Celem konkursu było zainteresowanie dzieci twórczością polskich poetów, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

            Jury oceniało występ biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa: dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury miało do podjęcia trudną decyzję. Po obradach komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

            1 miejsce- Michalina Zdanowska z kl. IIb  oraz  Lena Kamionka z klasy IIIb

            2 miejsce- Wojciech Jakubczyk z kl. IIb

            3 miejsce- Amelia Raciborska z kl. IIa

            Nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy dla laureatów konkursu wręczyła przewodnicząca jury Pani wicedyrektor Danuta Przybylska.

            Uczennice, które zajęły pierwsze miejsce będą reprezentować szkołę w dalszych eliminacjach Miejsko- Gminnych, które odbędą się już 28 kwietnia o godz. 16.00 w Sali Arkadia w Kisielicach.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy spróbowali swoich sił pokonując tremę i dając nam chwilę zachwytu nad pięknem poezji. A zwyciężczyniom życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach i dotarciu do finału wojewódzkiego.

            Organizatorem konkursu była Pani Beata Pikuła.

            Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w konkursie za rok…

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia przypadał Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach jego obchodów setki miejsc w Polsce rozświetliło się na niebiesko. Nasza szkoła, również włączyła się do tej akcji. 5 kwietnia, na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu,  uczniowie wraz z nauczycielami, ubrani byli na niebiesko. Dzieci klas I - III, oprócz pogadanek, prelekcji, filmów edukacyjnych, wykonały pracę plastyczne, które w bardzo ciekawy sposób,  pokazały, że jesteśmy blisko naszych rówieśników, którzy potrzebują naszego wsparcia.

  • Galeria zdjęć

      brak danych