• Przegląd szkół ponadpodstawowych

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest ważny i trudny, stanowi bowiem pierwszy krok do samodzielności.

17 kwietnia 2024 r. odbył się w naszej szkole Przegląd Szkół Ponadpodstawowych. Celem spotkania było zapoznanie uczniów klas VIII z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych, znajdujących się w naszym powiecie, ułatwienie podjęcia decyzji dotyczącej dalszego kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej.

• Dzień Ziemi w klasach I-III

Światowe obchody Dnia Ziemi odbyły się w poniedziałek 22 kwietnia. Uczniowie promując ten ważny dzień wykonali plakaty przedstawiające sposoby dbania o naszą planetę. Apel przygotowany przez klasę IIIa pod opieką Pani Małgorzaty Szymańskiej przypomniał nam, że każdy z nas powinien dbać o środowisko, a odpowiednimi działaniami może zapobiegać zanieczyszczeniu naszej planety. Każda klasa z tej okazji zaśpiewała piosenkę. Wspólny ekologiczny koncert uświadomił nam, co w życiu jest naprawdę ważne.

• Wiosenne prace w ogrodzie szkolnym

Wiosna w ogrodzie to czas rozpoczęcia prac porządkowych i pielęgnacyjnych. Dzieci pod opieką nauczycieli rozpoczęli przygotowania ogrodu szkolnego do nowego sezonu. Wygrabiliśmy trawniki, zebraliśmy liście, gałęzie i uporządkowaliśmy rabaty z roślinami. Zaplanowaliśmy jakie rośliny będziemy sadzić wiosną. Pracy jest jeszcze sporo, ale efekty wspólnych starań o piękne otoczenie naszej szkoły są już widoczne.

• DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. Dzień Ziemi to doskonały czas na uświadomienie dzieciom jak ważne jest dbanie o naszą planetę każdego dnia. Przedszkolaki utrwaliły " Kodeks młodego ekologa" oraz przypomniały sobie w jaki sposób prawidłowo sortować śmieci. W ramach akcji " Czyste jeziora i rzeki" posprzątały również teren w najbliższej okolicy! Takie działąnia pozwoliły na utrwalenie dzieciom proekologicznych zasad dbania o otaczający nas świat.

• Akcja Żonkile

19 kwietnia to niezwykle ważna data – tego dnia, 81 lat temu, w getcie warszawskim wybuchło powstanie.

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji organizowanej przez Muzeum Polin, aby uczcić pamięć ofiar powstania.

Akcja „Żonkile” polega na symbolicznym przypięciu papierowego żonkila na znak, że #ŁączyNasPamięć oraz na przeprowadzeniu pogadanek i lekcji tematycznych w oparciu o materiały udostępnione przez organizatorów.

Czwartek 25.04.2024