• Akcja Żonkile

          • 19 kwietnia to niezwykle ważna data – tego dnia, 81 lat temu, w getcie warszawskim wybuchło powstanie.

            Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji organizowanej przez Muzeum Polin, aby uczcić pamięć ofiar powstania.

            Akcja „Żonkile” polega na symbolicznym przypięciu papierowego żonkila na znak, że #ŁączyNasPamięć oraz na przeprowadzeniu pogadanek i lekcji tematycznych w oparciu o materiały udostępnione przez organizatorów.

            Uczniowie klas 4-tych, 5a i 7a aktywnie włączyli się w przygotowanie akcji. Dzięki ich pracy na lekcjach plastyki powstało kilkadziesiąt papierowych żonkili.

            Uczniowie wykonali również gazetkę tematyczną i przynieśli do szkoły żywe kwiaty, które ustawione zostały w salach lekcyjnych.

             

                                                                                                                                             Koordynator akcji

                                                                                                                                             A. Michalska

             

             

          • Szkolne Koło Wolontariatu - Pola Nadziei

          • Dnia 14 kwietnia wolontariusze z opiekunami Szkolnego koła Wolontariatu “Dobre Serce” prowadzili zbiórkę przy Kościele Parafialnym w Kisielicach po każdej Mszy Św. dla Hospicjum Św. Wojciecha w Kwidzynie.

            Akcja ta odbyła się w ramach VII Finału Pól Nadziei i prowadzona była przez Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych.

            Dziękujemy Proboszczowi za uprzejmość i ogłoszenie tej akcji w niedzielę poprzedzającą zbiórkę oraz wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do sukcesu naszej akcji. Dzięki Wam zebraliśmy 1230 zł.

            Oczywiście dziękujemy również naszym wolontariuszom: Oliwia N., Nadia Ś., Oliwia G., Maciej R., Maria A., Roksana G., Ola G., Nadia T. oraz opiekunom SKW- pani Hanna G., pani Anna D. oraz pani Alina L.

             

                                                                                                                                                               Kamila Rachowicz

          • DZIEŃ CZEKOLADY

          • Dzień czekolady w przedszkolu to jedno ze słodszych dni w roku dla małych dzieci. Celebrowanie dnia czekolady 12 kwietnia może być okazją do zabawy, uczenia się i eksperymentowania z różnymi smakami i teksturami czekolady. Przedszkolaki oglądały film edukacyjny o historii czekolady i pochodzeniu ziaren kakaowych, uczestniczyły w różnych aktywnościach związanych z czekoladą oraz wykonały " czekoladowy taniec - Chocolate choco choco". Nasłodszą częścią dnia było kosztowanie czekolady. Dzieci z grupy " Sówek" dziękują Anielce i jej mamie za przepyszne czekoladowe smakołyki. 

          • GIMNASTYKA FAJNA SPRAWA, DLA NAS WSZYSTKICH TO ZABAWA

          • Zajęcia gimnastyczne w wieku przedszkolnym stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej. Pozwalają one na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. Doskonale o tym wiedzą dzieci z grupy " Sówek", które poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe hartują ciało, ale także pokonują trudności dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości.

          • Rekrutacja do przedszkola

          • Postępowanie rekrutacyjne zostało zakończone. Wszystkie złożone wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Podział na grupy przedszkolne nastąpi  10.05.2024 r.( tablica ogłoszeń przy sekretariacie ).

          • Szkolne Koło Wolontariatu z wizytą w Iławie

          • Dnia 15 marca 2024 roku sześciu wolontariuszy wraz z czterema opiekunami zorganizowało Drogę Krzyżową w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej w Iławie.

            Pani Hanna Górecka przygotowała piękne i stosowne rozważania wraz z cytatami z Biblii oraz adekwatne gadżety, które uczniowie zanosili pod ołtarz przy odpowiedniej stacji Drogi.

            Na sam koniec wolontariusze, opiekunowie oraz mieszkańcy DPS-u zaśpiewali kilka wspólnych pieśni wielkopostnych wraz z ulubiona przez wszystkich Barką.

            Nie obyło się bez łez rezydentów i próśb o kolejne wizyty naszego Koła.

          • Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Szkół w Kisielicach

          • We wrześniu 2023 roku w Zespole Szkół w Kisielicach zostało utworzone Szkolne Koło Wolontariatu “Dobre serce”. Koordynator SKW została p.Kamila Rachowicz, opiekunowie: p. Hanna Górecka, p. Anna Dudzik, p. Joanna Wilmańska, p. Agnieszka Zawolska oraz p. Alina Laskowska. Ogłoszono rekrutację wśród uczniów, chętni wypełnili zgody rodziców wraz z oświadczeniem znajomości regulaminu SKW. Ostatecznie, do SKW przystąpili uczniowie:

            1. Maciej Rachowicz  kl. 2b
            2. Oliwia Gołębiewska kl. 5a
            3. Oliwia Rojczyk kl. 5b
            4. Blanka Raciborska kl. 5b
            5. Aleksandra Głowacka kl. 5b
            6. Anastazja Miłosz kl. 5b
            7. Kornelia Prażniewska kl. 5b
            8. Marcelina Bykowska kl. 5b
            9. Oliwia Niszczak kl. 6b
            10. Julia Spodniewska kl. 6b
            11. Aleksandra Spodniewska kl. 6b
            12. Nadia Ślasa kl. 6b
            13. Zuzia Derbin kl. 7a
            14. Idalia Robakiewicz kl. 7a
            15. Zosia Dąbrowska kl. 7a
            16. Maja Flaszyńska kl. 7a
            17. Marysia Piasecka kl. 7a
            18. Maria Antol kl. 8a
            19. Paulina Tołkacz kl. 8a
            20. Zuzanna Rutynowska kl. 8a
            21. Roksana Górzyńska kl. 8a
            22. Oliwier Wesołowski kl. 8a
            23. Michał Kaniecki kl. 8a

             

            Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym we wrześniu 2023 roku dzieci zapoznały się z regulaminem i planem zajęć na rok szkolny 2023/24. Mogły też sugerować swoje pomysły.

             

            Dnia 25 września 2023 roku uczestnicy SKW wraz z opiekunami  wzięli udział w pierwszej akcji poza szkołą - Sprzątanie Kościoła Parafialnego M.B. Królowej Świata w Kisielicach.

            Zgłosiło się 18 chętnych wolontariuszy, praca zajęła im 1 godz. 15 minut. Uczniowie dostali wpis w swoje karty pracy i został sporządzony protokół z akcji podpisany przez Księdza Tomasza.

                                                                                                                                                    Koordynator SKW

                                                                                                                                                     Kamila Rachowicz

          • Przedszkolaki w teatrze

          • 27 marca " Żabki", " Skrzaty", " Gumisie", " Sówki" i " Motylki" wybrały się wspólnie do teatru w Grudziądzu na spektakl pt. " Pinokio". Celem wyjazdu było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze oraz uwrażliwienie na piękno i estetykę żywego słowa.

          • DZIEŃ WODY

          • 22 marca dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Światowy Dzień Wody. Jest to święto celebrowane corocznie na całym świecie w celu uświadomienia jak wielką rolę odgrywa woda w życiu każdego człowieka, zwierząt, roślin i jak duże zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w obchody tego święta. Uważnie wysłuchały wielu ciekawostek na temat wody, poznały zbiorniki wodne, zaznajomiły się z utworem pt. „ Wędrówka kropelki”, uczestniczyły w licznych zabawach i grach. Dzieci brały udział także w zabawie – „Burza mózgów” podając swoje przemyślenia na temat: „Woda jest potrzebna….”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić .

          • Przedszkolaki witają WIOSNĘ!

          • „W marcu jak w garncu” – przysłowie z którym, jak najbardziej się zgadzamy ponieważ pogoda na powitanie nowej pory roku wcale nas nie rozpieściła. Jednak to nie powstrzymał przedszkolaków przed świętowaniem Pierwszego Dnia Wiosny. W przedszkolu Panie zmieniały wystroje sal na wiosenne, a dzieci by zaakcentować ten szczególny dzień przyszły ubrane w wiosenne kolory. Święto rozpoczęło się oczywiście od ozdobienia marzanny, która w tym roku była bardzo urokliwa. Następnie dzieci utrwaliły zwiastuny wiosny, ptaszki przylatujące na wiosnę oraz inne ciekawostki związane z tym szczególnym dniem. W tym dniu nie zabrakło również wielu piosenek, wierszyków oraz ciekawych zabaw.

            WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY! 

          • Szkolny konkurs recytatorski w I-III

          • 22 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”. W konkursie wzięły udział dzieci klas I-III, w sumie 17 uczniów. Uczniowie pięknie recytowali wybrane przez siebie wiersze. Wszyscy uczestnicy konkursu zachwycili jury swoim przygotowaniem oraz zaangażowaniem.

            Oceny wszystkich dzieci biorących udział w konkursie dokonała komisja w składzie: p. Dyrektor Dagmara Wejnarska, p. Żaneta Starbała oraz p. Anna Jasińska. Po naradzie, wyłoniła następujących laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

            I miejsce Borzdyńska Julia

            II miejsce Jakubczyk Wojciech

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych występów, a laureatom życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

          • Witamy Wiosnę!!!

          • W czwartek 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W klasach i na korytarzach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem plakaty. W tym roku Mały Samorząd Uczniowski zaprosił dzieci do  wspólnie wyśpiewanego koncertu wiosennego.  Był to wesoły i radosny dzień! Miłej wiosny życzymy wszystkim!

             

             

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi

                     W środę 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W związku z tym polonistki, Beata Rutkowska i Mirosława Podgórska przygotowały trzydniowy program związany z tym świętem. Celem podjętych działań było podkreślenie wartości edukacji językowej ze szczególnym zwróceniem uwagi na poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną; ochrona języków ojczystych; promowanie wielojęzyczności.

                   Na tablicach znajdujących się na korytarzach szkolnych zostały wywieszone: gazetka okolicznościowa, „ortograficzne ogłoszenia”, hasła itp. W środę 21 lutego na lekcji wychowawczej odbył się konkurs na najciekawsze hasło reklamujące język polski. W czwartek 22 lutego na długiej przerwie przedstawiciele klas uczestniczyli w konkursie pn. „Detektyw ortografii”. Zadaniem uczniów było znalezienie w tekście jak najwięcej wyrazów z błędami ortograficznymi i poprawienie ich. Natomiast w piątek 23 lutego  odbył się konkurs pn. „Każdy znak jest ważny”. Związany on był z poprawnym stosowaniem znaków diakrytycznych. Zadaniem uczniów było uzupełnienie tekstu brakującymi znakami.

             

                    Z kolei 14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby π. Z tej okazji w tym roku szkolnym uczennica klasy 7a pod kierunkiem nauczycieli matematyki wykonała plakat przypominający członkom społeczności szkolnej o tym dniu.

                  Nauczyciele matematyki, Magdalena Drypa i Ewa Turczyn, zorganizowali międzyklasowy konkurs matematyczny. 

                 Do dnia 13 marca uczniowie poszczególnych klas wykonali plakaty prezentujące sylwetki  wylosowanych przez nich słynnych matematyków, a na zajęciach z wychowawcą rozwiązywali zagadki logiczne. 14 marca reprezentanci każdej z klas wyszukiwali błędy w przedstawionych im rozwiązaniach zadań.

                 W piątek 15 marca uczniowie mieli możliwość nauczyć się tabliczki mnożenia poprzez wykonywanie sprytnych obliczeń na palcach. W tym celu mogli obejrzeć filmik uczący tej umiejętności (źródło: youtube,   Media Nauka: Tabliczka mnożenia na palcach) na ekranie ustawionym na korytarzu szkolnym.

                W poniedziałek ochotnicy zmierzyli się ze sobą w indywidualnym konkursie wykonywania na palcach mnożenia w zakresie 100.

             

          • ZDROWE ŚNIADANIE – SAMODZIELNE PRZYGOTOWYWANIE KANAPEK

          • W naszym przedszkolu cyklicznie odbywają się śniadania w formie „szwedzkiego stołu”. Przedszkolaki samodzielnie wykonują kanapki, gdzie mają do wyboru zdrowe i smaczne produkty. Komponowanie kanapek uczy samodzielności, umiejętności dokonywania wyboru, przełamywania niechęci do spożywania niektórych produktów. Dzieciom bardzo podoba się taki sposób podawania posiłku, oprócz „tworzenia” własnych pysznych kanapek dostarczane są różnorodne i wartościowe dla ich zdrowia składniki, które powinny znaleźć się w codziennej diecie.

          • Dzień Kobiet na sportowo ;-)

          • 8 marca, odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt.  W zmaganiach wystartowały zespoły z Gorynia i 2 zespoły z naszej szkoły.

            Każdy zespół rozegrał po 2 mecze.

            Mecz Warkoczyki 1 i 2  zakończył się remisem, podobnie jak W1 - Goryń. Drugie starcie Warkoczyki 2-Goryń zakończył się zwycięstwem W2 - obie bramki strzeliła Bożena Skronik.

            W meczu finałowym zagrały drużyny W1 i W2 (Warkoczyki).

            Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne - wygrały W2 w składzie: B. Skronik, W. Wierzcowska, A. Dąbrowska, N. Szyszkowska, A. Mikulicz, N. Tołkacz, O. Gołębiewska.

            Gratulejmy zwycięzcom, ale najważniejsza była wspólna zabawa, sportowa rywalizacja i spotkanie z koleżankami z innej szkoły.

            Adam Mańka

          • Święto dinozaurów w przedszkolu

          • Święto dinozaurów to wyjątkowy dzień dla wszystkich miłośników prehistorii. Dzień Dinozaura wzbudza ekscytację wśród dzieci w przedszkolu. Jest to okazja do zgłębiania tajemniczego świata tych olbrzymich stworzeń, które kiedyś dominowały na Ziemi. W " dinozaurowym" tygodniu przedszkolaki miały możliwość zgłębienia wiedzy o dinozaurach oraz uczestniczenia w różnorodnych, kreatywnych zajęciach, które rozwijają ich pasję i ciekawość.

          • "Mała książka-wielki człowiek" - program w przedszkolu

          • Przedszkolaki już od październiak biorą udział  w kolejnej edycji programu edukacyjnego „Mała książka - wielki człowiek”. Celem programu jest rozwijanie od najmłodszych lat zainteresowań czytelniczych u dzieci. Program jest realizowany we współpracy z Miejsko - Gminną Bibiloteką Publiczną w Kisielicach. Dziękujemy Pani Katarzynie Osiakowskiej za cotygodniowe spotkania i inspiracje czytelnicze. 

          • Pasowanie na czytelnika

          • W naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie zaczęło się od pogadanki nauczyciela biblioteki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

            Głównym celem przyjęcia uczniów w poczet czytelników jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, to najpierw zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

            Następnie dzieci uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

            Po pasowaniu każde dziecko po raz pierwszy wypożyczyło książkę do domu. Ponadto każdy  uczeń z klasy pierwszej otrzymał zakładkę do książki oraz książkę pt. ,,Wnuczka antykwariusza”, które otrzymaliśmy od Instytutu Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”.

  • Galeria zdjęć

      brak danych