• Przedszkolaki w teatrze

27 marca " Żabki", " Skrzaty", " Gumisie", " Sówki" i " Motylki" wybrały się wspólnie do teatru w Grudziądzu na spektakl pt. " Pinokio". Celem wyjazdu było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze oraz uwrażliwienie na piękno i estetykę żywego słowa.

• DZIEŃ WODY

22 marca dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Światowy Dzień Wody. Jest to święto celebrowane corocznie na całym świecie w celu uświadomienia jak wielką rolę odgrywa woda w życiu każdego człowieka, zwierząt, roślin i jak duże zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w obchody tego święta. Uważnie wysłuchały wielu ciekawostek na temat wody, poznały zbiorniki wodne, zaznajomiły się z utworem pt. „ Wędrówka kropelki”, uczestniczyły w licznych zabawach i grach. Dzieci brały udział także w zabawie – „Burza mózgów” podając swoje przemyślenia na temat: „Woda jest potrzebna….”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić .

• Przedszkolaki witają WIOSNĘ!

„W marcu jak w garncu” – przysłowie z którym, jak najbardziej się zgadzamy ponieważ pogoda na powitanie nowej pory roku wcale nas nie rozpieściła. Jednak to nie powstrzymał przedszkolaków przed świętowaniem Pierwszego Dnia Wiosny. W przedszkolu Panie zmieniały wystroje sal na wiosenne, a dzieci by zaakcentować ten szczególny dzień przyszły ubrane w wiosenne kolory. Święto rozpoczęło się oczywiście od ozdobienia marzanny, która w tym roku była bardzo urokliwa. Następnie dzieci utrwaliły zwiastuny wiosny, ptaszki przylatujące na wiosnę oraz inne ciekawostki związane z tym szczególnym dniem. W tym dniu nie zabrakło również wielu piosenek, wierszyków oraz ciekawych zabaw.

• Witamy Wiosnę!!!

W czwartek 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W klasach i na korytarzach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem plakaty. W tym roku Mały Samorząd Uczniowski zaprosił dzieci do wspólnie wyśpiewanego koncertu wiosennego. Był to wesoły i radosny dzień! Miłej wiosny życzymy wszystkim!

Czwartek 28.03.2024